MÓWIĆ GRUBEMU, ŻE JEST GRUBY...?

MÓWIĆ GRUBEMU, ŻE JEST GRUBY...?

Foto z netu, jak widać


GDYBY PANI SCHUDŁA O 20 KG…
…… BYŁOBY PANI LŻEJ - POWIEDZIAŁA W PROGRAMIE: „Taniec z gwiazdami” JURORKA DO JEDNEJ Z ZAWODNICZEK. W DODATKU UJAWNIŁA, ŻE JEJ UBRANIA SĄ SZYTE NA MIARĘ, I DOBIŁA JĄ STWIERDZENIEM, ŻE TAK NIBY ŻARTUJE ZE SWOJEJ WAGI, ŻEBY ZAKRYĆ „PRAWDĘ”.
WIDZOM SZCZĘKA LEKKO OPADŁA Z ZASKOCZENIA, A POTEM WYNIKŁA WIELKA AWANTURA W SIECI. DZIEWCZYNA RZECZYWIŚCIE JEST BARDZO GRUBA, ALE … CZY TAKIE RZECZY MÓWI SIĘ WPROST, I TO PRZY LUDZIACH, DO KAMER? MÓWIĆ GRUBEMU, ŻE JEST GRUBY TO… GRUBY NIETAKT. PRZYNAJMNIEJ TAK NAS UCZONO.
TYSZKIEWICZ JAKO „DAMA Z KLASĄ” SKOMPROMITOWAŁA SIĘ. JEDNAK NIE BRAKŁO I TAKICH KOMENTARZY, ŻE OWSZEM, TRZEBA MÓWIĆ, GRUBEJ JAK WYGLĄDA, BO „PO CO TYLE ŻRE”. PADAŁY TAKIE SŁOWA JAK „TANIEC Z PASZTETEM”, „ALE SŁONINA”, ITP., JEDNYM SŁOWEM HEJT.
A JA SIĘ ZASTANAWIAM, SKĄD BIERZE SIĘ TA AGRESJA W STOSUNKU DO GRUBYCH BO W KOŃCU KOMU TO PRZESZKADZA, CZY KTOŚ „ŻRE” I ŻLE WYGLĄDA? I SKĄD SIĘ BIORĄ CI „MĄDRZY” KTÓRZY ZAWSZE WYTKNĄ CI COŚ, O CZYM DOBRZE WIESZ?
CIEKAWA JESTEM, CO BĘDZIE W PIĄTEK W NASTĘPNYM ODCINKU – CISZA NA TEN TEMAT, CZY JAKIEŚ PRZEPROSINY?

jacmaj

jacmaj 2017-03-30

Co kogo to obchodzi czy ktoś jest gruby czy chudy ...

pazur52

pazur52 2017-03-30

ja tam też jestem gruba i dobrze mi z tym :) a jak słyszę to stwierdzam że nim ja schudnę to ten chudy dawno już będzie wąchał kwiatki od korzebi :) tak niby żartem ale już więcej tego nie słyszę :) :) :)

pazur52

pazur52 2017-03-30

a te panie niby grube mają więcej wdzięku niż te szkielety :)

vezel

vezel 2017-03-30

Miłego,pozdrawiam...więcej taktu można wymagać od Tyszkiewicz,to było "niskie" :)

jendrus

jendrus 2017-03-31

Osobiscie lubie tanczyc z paniami, ktore maja solidny air-bag :)

asiao

asiao 2017-03-31

I to jest jakiś argument :)

ewik57

ewik57 2017-03-31

Nie mogę wstawić długiego komentarza, blokuje mi się :-(
Zatem krótko: NIE.
Wymagajmy od siebie i bliźnich taktu i kultury na co dzień.
Zwłaszcza teraz, kiedy tak dewaluują się słowa.

ivstone

ivstone 2017-03-31

Takie życie, musi wziąć to na klatę i olać demagogie starszej pani :)
Niestety z wiekiem ludzie plotą brednie, nie do końca zdając sobie z tego sprawę :)

mariol7

mariol7 2017-03-31

Oj, naprawdę? Pani Tyszkiewicz wydawała mi się osobą o dużej kulturze osobistej... Przykre to. Są różne przyczyny otyłości, nie tylko "żarcie", a nawet jeśli?
Chyba zbyt często myli się asertywność ze zwykłym chamstwem... :-(

nemo60

nemo60 2017-03-31

A amerykanki maja rozmiary 90-60-90 ;))).
tylko w calach
;)))))

bonduel

bonduel 2017-03-31

Dobrze, że "damę" ujęłaś w cudzysłów, bo dla mnie nigdy nią nie była :))) Jest tak sztuczna, że aż razi :) Wyreżyserowane gesty, ruchy....tego się można nauczyć, całej reszty już nie. Wrodzone piękno się ma, albo nie, z tym się człowiek po prostu rodzi. Powinna przeprosić, bo sama nie jest doskonałością.

semigod

semigod 2017-03-31

Eee...a kto uważa panią Tyszkiewicz za damę ? Wprawdzie to już nie XIX w. kiedy aktorka miała w społeczeństwie status niewiele wyższy, niż prostytutka, ale de facto świat postaci medialnych daleko poziomem od standardu agencji towarzyskich nie odbiega.To jedna sprawa, a druga, cóż, powiedzenie otwarcie tego, co myślą wszyscy, lub zdecydowana większość społeczeństwa zakochanego w szczupłości, to tylko konsekwencja całego ciągu zdarzeń na końcu którego znalazła się sprzedająca się w programie dla motłochu osoba z poważną nadwagą.
Ten sam mechanizm działał w przypadku występujących w cyrkach karłów i brodatych kobiet.
Kiedy kupczy się swoją ułomnością, trzeba posiąść umiejętność okazywania entuzjazmu przy ocieraniu cudzych plwocin z własnej twarzy.
Poruszyło Cię grubiaństwo ? Cel został osiągnięty, bo przybędzie gapiów ciekawych rozwoju wydarzeń. Może jakiś desperat zeżre ekskrementy i będzie kupa nomen omen śmiechu. Oglądając tego rodzaju widowiska stajesz się elementem, który je budu...

semigod

semigod 2017-03-31

...je, bo jeden sprzedaje Ci swoje kalectwo, a drugi dorzuca szyderstwo do kompletu. Wspólnie robią Ci papkę z mózgu i biorą za to Twoje pieniądze.

skama07

skama07 2017-03-31

"dama" powiadasz to dla mnie jeden wielki koszmar ale tej pani pewnie za to płacą bo inaczej nie da się wytłumaczyć takiego zachowania...

frans

frans 2017-03-31

Jak widać ... wyczucie taktu nie tylko w tańcu jest potrzebne

pantoja

pantoja 2017-03-31

tak zachowała się pani ARYSTOKRATKA, SKOMPROMITOWAŁA SIEBIE NIE TANCACĄ kobiete.Czas pani B. zejść z w cień, NATYCHMIAST!!!

wiska

wiska 2017-03-31

Dzisiaj się okaże, czy będą przeprosiny, oby tak!

ajan00

ajan00 2017-03-31

Moim zdaniem, takiego incydentu nie powinno być, mimo iż zgodziła się występując w tym programie, na słowa krytyki, słowa te mają dotyczyć tańca
( ocenie, techniki, poruszania się, ) a nie wyglądu osobistego. Myślę, że jak chciała udzielić mi pełnomocnictwa wnosił bym o art 216 k.k ... ale, tutaj zastosowanie miała by grzywna.

nextday

nextday 2017-03-31

jak to dobrze ze nie oglądam TV ;-)
a poważniej , gdybym był gruby AŻ TAK...
a póki co mam poprostu nadwagę..tooooo
jakikolwiek przytyk kogokolwiek do mojego wyglądu brałbym na klate..
nooo bo to przecież "za swoje" tak sie spasłem ;-)
baaa mea culpa po całości że zamiast iść pobiegać godzinami siedze przed kompem ;-)

może i to co rzekła Tyszkiewicz jest negatywne..
ale tylko z wierzchu.
coś jak hm..dobry cukierek w ciulowym papierku ;-)

drobna

drobna 2017-03-31

Nurtuje mnie pytanie - czy jest sens odmawiać sobie przyjemności w jedzeniu, diety itd.,,aby dłużej żyć ,by przez kolejnych kilka lat tylko przyglądać się jak inni jedzą?

vezel

vezel 2017-03-31

Wspaniałego kwietniowego weekendu.cieplutko pozdrawiam :)

asiao

asiao 2017-04-01

semigod - oglądam ten program, bo lubię taniec, muzykę, i odpowiada mi jego kulturalna, pogodna atmosfera.Ty nie oglądasz, więc mogę Ci powiedzieć, że nikt tam nie "sprzedaje kalectwa", i na pewno jest tam mniej "papki w mózgu" niż w wielu popularnych filmach "akcji" czy programach o "rewolucjach w kuchni". Jest to po prostu program rozrywkowy, na dobrym, wydaje mi się, poziomie.

nextday - dotknąłeś ciekawej strony tematu. "Mea culpa" - czyli gdybyś utył, czułbyś się winny. Ale dlaczego?. Nikogo tym nie skrzywdzisz.

isia222

isia222 2017-04-01

...ale ona już przecież była chuda i wcale się dobrze w tej nowej skórze psychicznie nie czuła.... to nie jest łatwy temat, a na pewno publiczne mówienie o tym nie jest niczym taktownym

oliwkaa

oliwkaa 2017-04-01

Dominika mimo wagi fika lepiej niz nie jedna chudzina.

nextday

nextday 2017-04-02

nie o to mi lott_ałło ;-)

spasłem się.
wyglądam grubo.
moja wina.
ewentualne przytyki innych w tym temacie biorę na miękko.

a krzywdzenie innych nie ma tu nic do rzeczy ;-)

poprostu inny człek nazywa rzeczy po imieniu, a moja rola w tym przypadku się z tym zgodzić. bez fochów, histerii, artykułów do gazet czy innych programów typu 'gróóbe sprawy'.

;-)

jokato

jokato 2017-04-03

To się popisała pani Beatka, chyba czas na nią...dobrze, że nie oglądam.

rycho2

rycho2 2017-04-06

cóż teraz wielu chce wciąż istnieć i zapomina o klasie niestety

ewci1

ewci1 2017-04-16

To sie popisala pani Beata ,brak kultury i chyba inteligencji ,bo grubszym niekoniecznie trzeba byc z obzarstwa ,sa rozne stany chorobowe ,zla przemiana materii ,albo zla pracy tarczycy i juz jest problem ....taki czlowiek powinien sie zastanowicnad wypowiadanymi slowami,ale to trzeba miec jednak troche kultury.....

rycho2

rycho2 2017-04-19

no cóż nie pochodzenie świadczy o kulturze człowieka, a pani Tyszkiewicz nigdy nie grzeszyła ani kulturą i taktem, zawsze wszystkich traktowała obcesowo i z góry, niestety miałem tą wątpliwą przyjemność na szczęście dla mnie krótko pracować z tą panią.

buzka13

buzka13 2017-04-25

Pani Beata
tak powiedziała? kto by się spodziewał,jak taka szczera to wszystkim może powiedzieć za gruba,za chuda,za ruda za stara,za mądra za głupia.Osądzamy i krytykujemy innych a ja mówię ludzie są jak oczy widzą innych nie widzą siebie....

dodaj komentarz

kolejne >