architektura drewniana - Dyskusje

« Dyskusje

drewno było kiedyś drzewem

wydra73 drewno było kiedyś drzewem

Bez wątpienia najwspanialszymi roślinami są drzewa.Niezwykłość życia osobniczego:od niewielkiego nasiona po kilkunastometrowe ,zróżnicowane morfologicznie okazy. Z nich rozmaitego typu lasy ,gaje, parki ,szpalery przydrożne (niestety idiotycznie niszczone , jakby to drzewo napadało na kierowcę a nie odwrotnie ),dostojne solitery.Po prostu cud natury !A ten cud potrafi przetrwać własną śmierć ,mieć drugie życie. Jako kościół ,chata ,kapliczka ,płot ,sprzęt ,przedmiot ozdobny .Nadal ma duszę wzbogaconą o niekiedy wielowiekowy kontakt z człowiekiem , jego doznaniami .
Dlatego kocham wszystko co stare i drewniane ,podziwiam funkcjonalność konstrukcji od więźby dachowej poczynając , na zamku ryglowym w drzwiach kończąc .
Drewniane kościółki ,cerkiewki Małopolski i Podkarpacia są tak piękne z zewnątrz ,wewnątrz ,w ogóle i w szczególe ,że prócz zachwytu odczuwa się żal ; to było i minęło bezpowrotnie. U nas drewniane chaty praktycznie nie istnieją poza skansenami ,bracia Czesi zachowali ich mnóstwo.
Chcę się podzielić z Wami radością oglądania.Moje zdjęcia będąc tylko dokumentacją wycieczek są słabe technicznie ,ale będę je zamieszczać i proszę o współudział w tym fotoforum.
24 maja 2014, 14:30

olga22 drewno było kiedyś drzewem

hej!masz rację! podziwiam te najwspanialsze rośliny ; drzewa. Wędrując po lasach parkach,widzę ich dużo, patrzę na nie inaczej, przytulam się , rozmawiam z nimi,dają moc człowiekowi!to, jak są ułożone konary , gałęzie zawsze coś znaczy, trzeba tylko wymyśleć co!czasem jest to głowa zwierza , czasem kurza łapa, czasem piękna kibić. Niestety, drzewa są okaleczone, połamane bezmyślnie przez człowieka ,poryte różnymi wyznaniami to boli,, Boli ludzka bezmyślność ,Przyznaję,że drugie ich życie , jak ładnie napisałaś, jest dla mnie trochę tajemne!Nie miałam wiele okazji aby oglądać , czasem w skansenach, więc dobrze że chcesz pokazać i opisać to co widziałaś!, Zawsze można i trzeba się uczyć.Widzę że jest tu dużo podobnych forum ???i trzeba do nich też dotrzeć i to Ty musisz zachęcać ludzi , bo inaczej do tego co napisałaś nie trafia!
24 maja 2014, 15:43