Sandomierz

Sandomierz

Przepiękne zabytkowe miasto, w którym zakochasz się od pierwszego wejrzenia. W którym spotkasz najgorsze polskie demony. I w którym nikt nie powie ci prawdy.

Prokurator Teodor Szacki miał wszystko. Mądrą żonę, wspaniałą córkę, sławę legendarnego śledczego Warszawy. I zmienił wszystko na lepsze. Zamiast gwiazdy stołecznego wymiaru sprawiedliwości – odtrącony i budzący nieufność obcy w prowincjonalnym mieście. Zamiast rodziny – samotność. Zamiast miłości – seks. Zamiast bliskości – chłód przedwiośnia. Nie ma nic i nikogo. I dopiero bulwersująca zbrodnia wyrywa go z marazmu.
Sandomierz: tuż po Wielkanocy pod murami dawnej synagogi znalezione zostają zwłoki uwielbianej działaczki społecznej. Szacki dostaje śledztwo dlatego, że wszyscy inni są powiązani z denatką, i szybko przekonuje się, że małe miasto może mieć wielkie tajemnice. W XXI wieku odżywają legenda o krwi, ksenofobia i antysemickie przesądy, powracają dawne winy i zbrodnie. Histeria i psychoza skutecznie ryglują w Sandomierzu drzwi i usta. Śledztwo zamienia się w najniebezpieczniejszą przygodę prokuratorskiej kariery, a Teodor Szacki brnie przez zagadki i kłamstwa, próbując znaleźć choć jedno ziarno prawdy.
ISBN
978-83-7747-528-7
Wydawca
W.A.B.
Strona internetowa
http://zygmunt miłoszewski

dodane na fotoforum: