[28763793]

Jedziemy na wycieczkę....

Kurozwęki to malowniczo położony zakątek, będący znakomitym miejscem do spokojnych spacerów jak i przeżycia wielu ciekawych przygód. Zespół pałacowo-parkowy znajduje się w nisko położonej północno-zachodniej części Kurozwęk. Należą do niego: pałac, pawilon wschodni zwany oficyną, pawilon zachodni zwany oranżerią, budynek stajni cugowej z dobudowanym na początku XIX wieku portykiem kolumnowym strzeżonym przez dwa lwy, a także fragmenty krajobrazowego parku angielskiego, po którym pozostały wspaniałe platany. Obecny Właściciel po odkupieniu rodzinnego majątku z rąk Państwa, sprowadził do Kurozwęk stado bizonów. Postanowił stworzyć w Kurozwękach ciekawe atrakcje dla turystów jak również ugościć ich. Jeśli chcą Państwo poznać historię tego miejsca zapraszamy do skorzystania z naszych licznych atrakcji!

Pałac i jego Skarby. Wnętrza kurozwęckiego Pałacu udostępnione są do zwiedzania z przewodnikiem, który zapoznaje turystów z historią pałacu oraz zamieszkujących go rodów, a także z aktualnymi ciekawostkami. Zwiedzanie obejmuje pierwsze piętro pałacu - salę balową, salony, taras widokowy, krużganki i XVIII w. kaplicę, jak również dziedziniec i muzeum-„Skarby i pamiątki rodu Popielów oraz obrazy Józefa Czapskiego”.

Lochy pełne tajemnic. Zwiedzanie obejmuje dziedziniec, lochy pełne bajek i legend, a także piwnice z historią pałacu. W piwnicach pałacu zorganizowana została salka muzealna, w której obejrzeć można reprodukcje broni rycerskiej oraz zabytki znalezione podczas prowadzonego od 2000 roku odgruzowywania i porządkowania piwnic zamkowych.

dodane na fotoforum:

kolejne >

gustaw5

gustaw5

archiwum

ulubieni

+ dodaj do
ulubionych

[?]

anera

anera 2014-11-30

piękne miejsce
miłej niedzieli

dodaj komentarz

kolejne >