Owieczki

Owieczki

„Człowiek może zdrowo żyć nie zabijając zwierząt dla pożywienia. Dlatego też, jeżeli zjada mięso, uczestniczy w odbieraniu zwierzętom życia tylko po to, aby zaspokoić swój apetyt. Działanie takie jest więc niemoralne.”
/Lew Tołsoj/
http://tech.wp.pl/jesli-chcemy-ograniczyc-ryzyko-pandemii-jedzmy-mniej-miesa-a-najlepiej-nie-jedzmy-go-w-ogole-opinia-6527745055123585a

helios7

helios7 8 dni temu

Owieczki to takie urocze zwierzątka, a fotografia się nie podoba...

jairena

jairena 8 dni temu

- bo przesłaniem tego obrazu jest wzbudzić we mnie niesmak ... i to Ulu jest udane przesłanie . Bardzo aktualne przesłanie.

ricky

ricky 8 dni temu

Bez mięsa można się obyć ale trzeba tak ułożyć dietę by była energetyczna i dawała siłę do pracy...bo jak postawisz pracownikowi fizycznemu na obiad same sałatki owocowo-warzywne to padnie przy pracy !
Co do samej fotki wzbudza niesmak...w końcu takie wiszące ''zwłoki'' nie należą do przyjemnych.

asiao

asiao 8 dni temu

Gdybyś spotkała te urocze zwierzątka na drodze, na żywo... to byś zwiewała, aż by się kurzyło :)

helios7

helios7 8 dni temu

Na pewno by mnie nie zjadły:)))

maska33

maska33 7 dni temu

Bez pasterza.
A coś mi tu brakowało;-P

helios7

helios7 7 dni temu

Człowiek zabija zwierzęta bez żadnych skrupułów, zadaje im też wiele cierpień. Twierdzi, że przyroda dana mu jest przez Boga do używania w sensie takim, jak się używa rzeczy martwych. Takie twierdzenia są dla mnie po prostu nielogiczne. Jeżeli Bóg jest miłością, nie może być obojętny na cierpienia żywych istot. Nie może być Jego wolą bezduszna eksploatacja czujących i cierpiących stworzeń przez człowieka. Mówił przecież, że im kto mniejszy, tym bardziej jest pod opieką, że trzeba będzie zdać sprawę z traktowania małych i słabych, i potrzebujących.
/z netu/

puszek1

puszek1 6 dni temu

Jest takie przykazanie - Nie zabijaj , nie masz prawa do tego czynu,
nie rób nikomu krzywdy, kochaj blizniego swego jak siebie samemu itd.....

asiao

asiao 5 dni temu

Zjeść to nie, ale mogą człowieka nawet przewrócić i mocno poturbować. Między sobą dorosłe barany bodą się tak, aż z daleka słychać dudnienie po łbach. Kiedy byłam dzieckiem, sąsiedzi trzymali barany, uwiązane przy drodze na niezbyt solidnej uwięzi, i wierz mi nieraz stałam i bałam się koło nich przechodzić, bo okazywały mało przyjazne zamiary....

helios7

helios7 5 dni temu

Mamy szczęście, że nie jesteśmy zwierzętami hodowlanymi, naszym nieszczęściem jest to, że jesteśmy hodowcami. To musi się zmienić i żyję nadzieją, że stanie się to do 2050 roku.

pimpoli

pimpoli 7 godz. temu

O jejku....

dodaj komentarz

kolejne >