miejscowość:Częstochowa

miejscowość:Częstochowa

Park Miniatur Sakralnych „Złota Góra”Przez wieki lokalizacja ostatniego domu Matki Zbawiciela pozostawała nieznana. Został okryty dopiero w XIX w., dzięki wizjom niemieckiej zakonnicy i we wskazanym przez nią miejscu wybudowano kaplicę stylizowaną na epokę, w której żyła Maryja Panna. Tuż obok znajdują się trzy źródełka, znane ze swych cudownych właściwości.Dom Marii Panny w Efezie
kraj:Turcja
z Częstochowy do Efezu jest 2645 km.


..w 37 r.n.e. na skutek nasilających się prześladowań chrześcijan, Maria wraz ze św. Janem opuściła Jerozolimę i udała się do Efezu. Tam ,według tradycji w 40 r.n.e.,miało miejsce Wniebowzięcie Matki Bożej.
Niestety na przestrzeni wieków zapomniano gdzie znajdował się ostatni dom Najświętszej Panienki. Do jego odnalezienia przyczyniły się wizje stygmatyczki Katarzyny Emmerich.Mimo,że nigdy nie była w tej części świata potrafiła szczegółowo podać lokalizację domu Maryi,jak również opisać jego wnętrze.
Dopiero u schyłku XIX wieku, na południe od miasta,udało się odnaleźć budynek wiernie odpowiadający opisowi.
Położony był na szczycie wzgórza,na którym ptaki pięknie śpiewają i nazwano je Wzgórzem Słowików. W miejscu domu Matki Zbawiciela w XIX stuleciu wybudowano kaplicę,która stylem nawiązuje do budowli z I w.n.e.,pozwalając przenieś się w czasy Maryi i Apostołów.
Opodal znajdują się trzy źródełka,znane ze swoich cudownych właściwości ,a także ściana życzeń,w której tkwi niezliczona ilość próśb kierowanych do Matki Bożej...>>>

dodane na fotoforum: