miejscowość:Częstochowa

miejscowość:Częstochowa

Park Miniatur Sakralnych „Złota Góra”

To najważniejsze austriackie sanktuarium, położone w malowniczej, alpejskiej scenerii, może poszczycić się bogatą i długą tradycją, sięgającą XII wieku. Kilkukrotnie przebudowywana bazylika stanowi doskonałe połączenie gotyku z barokiem, a jej sercem jest Kaplica Łaski z cudowną figurą Najświętszej Marii Panny.


Bazylika Narodzenia Marii Panny w Mariazell

kraj:Austria
miejscowość:Mariazell
architekt:Domenico Scissi,Johann Bernhard Fischer von Erlach
z Częstochowy do Mariazell są 642 km.

..najważniejsze sanktuarium w Austrii wznosi się wśród alpejskich szczytów 868m. n.p.m.,a jego początki sięgają XII w. W ciągu kilku stuleci świątynię przebudowywano nadając jej cechy charakterystyczne dla obowiązujących stylów architektonicznych,pamiętając o zachowaniu jej pierwotnego wyglądu.
Stanowi połączenie gotyku z barokiem. Wnętrze bazyliki uznawane jest za jedno z najpiękniejszych przykładów baroku na świecie.Jego sercem jest Gnadenkapelle- Kaplica Łaski z cudowną figurą Najświętszej Marii Panny z Dzieciątkiem na kolanach. Założenie sanktuarium wiąże się bezpośrednio z wizerunkiem Maryi. Wstawiennictwo Matki Bożej miało ocalić wędrującego przez Alpy mnicha, który w podzięce nakazał wybudować kaplicę i umieścił w niej cudowną figurę. Madonna z Mariazell znana jest z wielu tytułów,które nosi, a które świadczą o wielonarodowościowym charakterze świątyni: Wielka Matka Austrii,Można Pani Węgier,Matka Narodów Słowiańskich....

dodane na fotoforum: