miejscowość:Częstochowa

miejscowość:Częstochowa

Park Miniatur Sakralnych „Złota Góra”


⚑....Katedra(✟) św. Jakuba Większego w Santiago De Compostella

kraj:Hiszpania
miejscowość:Santiago de Compostella
architekci: Maestro Bernardo El Viejo, Maestro Esteban, Maestro Mateo / z Częstochowy do Santiago De Compostella jest 3006 km.
✌......Zapierająca dech w piersiach, monumentalna, bogato zdobiona fasada to znak rozpoznawczy tej najważniejszej świątyni w Hiszpanii. Wzniesiona została nad grobem(ㇹ⊎) św. Jakuba Apostoła i od setek lat jest celem pielgrzymek ludzi z całej Europy. W jej wnętrzu znajduje się ogromna kadzielnica, do rozruchu której potrzeba aż ośmiu ludzi.
✍....świątynia(✞) ta powstała nad grobem ze szczątkami Apostoła Jakuba w Hiszpanii.
Na skutek najazdu Maurów miejsce pochówku świętego zostało zapomniane na kilka stuleci. W 813 roku w cudowny sposób odkryto mogiłę(ㇹ⊎) św. Jakuba i z polecenia króla Austrii Alfonsa II rozpoczęto budowę sanktuarium.
Odtąd stało się ono celem pielgrzymek ludzi wszystkich stanów z całej Europy.
W ciągu setek lat istnienia świątynię(✞) przebudowywano i upiększano na wzór aktualnych stylów architektonicznych. Dlatego też jest niemożliwe określenie stylu w jakim wybudowano katedrę(✟).
Ogromna,zapierająca dech w piersiach,misternie i bogato zdobiona zachodnia fasada to najważniejsze dzieło późnego hiszpańskiego baroku,zawiera również elementy mauretańskie. Do zwiększenia popularności pielgrzymek do Santiago De Compostella przyczyniła się powieść Paolo Coelho „Pielgrzym”
, która opisuje wędrówkę św. Jakuba...>>>

dodane na fotoforum: