miejscowość:Olsztyn k/Częstochowy

miejscowość:Olsztyn k/Częstochowy

.."Chichot życia"-rzeźby na rynku/Placu Marszałka Piłsudskiego/.
Mają ponad sześć metrów,różne pozy srebrzystych klaunów. Autorem tej wystawy jest światowej artysta Michał Batkiewicz.Ur. 08 września 1957 r. w Nowym Targu,jest autorem wielu plenerowych rzeźb w różnych miejscach nie tylko Polski ale i świata......
Tworzy w drewnie, brązie, stali szlachetnej, szkle i kamieniu, wykonując projekty i rzeźby we własnej pracowni. Inspiracje czerpie z natury i codziennej obserwacji.
Wykonał min. w skali 1: 3 replikę drewnianego ołtarza Wita Stwosza z Kościoła Mariackiego w Krakowie dla Kościoła św. Jana Kantego w Chicago.
W Polsce jego rzeźby znajdują się min. w Krynicy,Żorach ...
Słynne są jego :
‣Anioły
‣Cywilizacja
‣Łódź Wyszaka w Szczecinie
‣Podróże Małe i Duże
‣Dialog
a teraz doszedł również „KLOWNY CZYLI CHICHOT ŻYCIA”. Jedna z postaci posiada czujnik ruchowy, który uruchamia melodię cyrkową.
W dniu ,w którym oglądałem te rzeźby czujnik widocznie nie działał, gdyż takowej nie słyszałem a obchodziłem je dookoła .
Olsztyńscy samorządowcy poprzez tę ekspozycję na rynku chcą zachęcić jeszcze więcej turystów do odwiedzenia Olsztyna a chociaż sam niewielki i tak bardzo ciekawy jak i wszystkie miejscowości Jury Krakowsko-Częstochowskiej . ...>>>

dodane na fotoforum:

komar1

komar1 2016-09-22

Czujnik funkcjonuje, kilkakrotnie słyszałem muzykę emitowaną przez metalową rzeźbę.

dodaj komentarz

kolejne >