Train to heaven

Train to heaven

Idea powstała w 1994 roku. Lokomotywa - parowóz jadąca do nieba. W tym samym czasie powstał obraz pod tytułem "pociąg do nieba".
Andrzej Jarodzki rozpoczął próbę realizacji koncepcji. Poszukiwania lokomotywy, która zamiast zostać przetopiona na złom, zachowałaby własną duszę. Niestety wówczas nie udało się pozyskać akceptacji władz miasta, przedstawicieli PKP. Artysta był odsyłany od drzwi do drzwi mimo, że projekt pozornie otrzymywał poparcie.

Pomysł na szczęście nie został porzucony.

W grudniu 2007 roku powstała makieta w skali h0. Dzięki tej wizualizacji udało się przekonać władze Miasta Wrocławia do potrzeby realizacji pomysłu. Wpisanie w idustrialną dzielnicę Wrocławia oraz zagospodarowanie przestrzeni na placu Strzegomskim pomiędzy biurowcem Silver Forum a bunkrem obrony cywilnej autorstwa Richarda Konwiarza, będzie nadaniem, przemysłowej niegdyś części miasta awangardowego charakteru.
Tematyka i koncepcja nawiązuje do bogatych tradycji kolejnictwa, które prężnie rozwijało się na tym terenie. Arystyczna stylizacja lokomotywy i nadanie jej wielowymiarowego kontekstu łączy przeszłość miasta (tereny dawnej fabryki taboru kolejowego) z jego przyszłością oraz buduje kolejny przystanek na artystycznej mapie Wrocławia.

info: http://www.facebook.com/pages/Pociag-do-nieba/118413058186557

dodane na fotoforum:

jokato

jokato 2010-07-01

na Twoim zdjęciu wygląda rewelacyjnie ale w rzeczywistości? Mam dużo wątpliwości ale może jak wszytko dookoła ogarną:))

hocico6

hocico6 2010-07-01

Gdzieś czytałem że jeszcze oświetlenie mają dodać. I prawdo podobnie od czasu do czasu ma buchać z niej para. Mam nadzieje że jak wszystko dopną na ostatni guzik to wszystko będzie ok, a nie kolejny nie potrzebny pomnik we Wrocławiu.

jokato

jokato 2010-07-02

i niech się tak stanie:)

jar74

jar74 2010-07-31

ja pochodze z Wrocka i nigdy o tym pomniku nie slyszalem hehe fajny

dodaj komentarz

kolejne >