Głęboka prawda…

Głęboka prawda…

„Kim jesteśmy? Odpowiadamy sobie na nie najczęściej poprzez naukowe założenia. Jednym z tych założeń, które niosą ze sobą najwięcej zła jest to, które pochodzi od Darwina a które bezpośrednio wpływa na nasze myślenie o ekonomii, biznesie i systemie monetarnym.

Do 1851 roku odpowiedź na pytanie : „kim jesteśmy?” dawał Kościół. W 1851 roku Karol Darwin opublikował książkę „O pochodzeniu gatunków” i było to dzieło niezwykle ważne, bo po raz pierwszy naukowiec postanowił odpowiedzieć na pytanie, na które odpowiadał Kościół. Przez fakt, że pomysł Darwina był oparty na nauce, jego teoria została nie tylko zaakceptowana, ale także stała się szybko częścią zachodniego sposobu myślenia. Jeśli się nad tym zastanowić, to nasza obecna cywilizacja jest wynikiem tego, co wydarzyło się przez ostatnie 150 lat.

Darwin uznał, że jedynie najbardziej przystosowani do wymogów natury są w stanie przetrwać walkę o byt na kły i pazury. Stwierdzenie to rozumie się najczęściej w ten sposób, że największe szanse przetrwania mają najsilniejsi. Zarzucając Darwinowi, że wyciągnął on fałszywe wnioski nie mówimy przez to, że był on złym naukowcem, bo z pewnością nie był, lecz w czasach, w których budował on swoją teorię, nikt nie miał pojęcia o budowie komórki czy istnieniu DNA, co jest jednym z kluczowych elementów przetrwania. Jego obserwacje dotyczyły wąskiego wycinka świata, który następnie ekstrapolował na całą naturę.

Z przykładów Darwina wyciągnięto wnioski poprzez które definiowano zasady na jakich opiera się życie w świecie, w którym mieli przetrwać najmocniejsi a ci słabsi musieli po prostu umrzeć. Jest to bardzo niebezpieczny sposób rozumowania. Na bazie tego powstały korporacje i globalizm. Hitler parafrazował Darwina w swoim „Mein Kampf”.

Badania naukowe starały się odpowiedzieć na pytanie: Jaka jest optymalna ilość konkurencji, w dowolnym środowisku człowieka. Wszystkie prace w swoich wynikach ustaliły zgodnie tą samą liczbę - Zero. Okazało się, że konkurencja zabija nie tylko indywidualność, ale także społeczność. W naturze co prawda funkcjonuje konkurencja, ale nie jest to w żadnym wypadku model na jakim zbudowane jest działanie świata. Tym modelem jest nie rywalizacja a kooperacja i pomaganie sobie nawzajem. Cała Natura jest połączona ze sobą gęstą siecią niewidzialnych zależności. Kooperacja jest niezwykle pożądaną strategią, potrzebną do przetrwania, jest podstawą najbardziej dramatycznych kroków jakie podejmowane są w życiu każdego stworzenia. Kiedy kooperacja się rozpada skutki stają się katastrofalne.

Tymczasem korporacja w której cieniu wzrastamy przez ostatnie 100 lat jest oparta na przetrwaniu najlepiej przystosowanych i najmocniejszych. Na tych podstawach zbudowany jest system ekonomiczny świata. Na własnym przykładzie możemy dostrzec, że ważniejsze są dla nas pieniądze niż nasza relacja ze światem. Jest to przykład w jaki sposób fałszywe założenie naukowe może mieć ogromne konsekwencje dla świata…”

Na podstawie https://nowaatlantyda.com/2011/10/12/gleboka-prawda/

„Gregg Braden napisał nową książkę pt. „Deep Truth: Igniting the Memory of Our Origin, History, Destiny and Fate” „Głęboka prawda: uruchamianie pamięci naszego powstania, historii, przeznaczenia i losu”. Tytuł nawiązuje do tematu konwersacji dwóch słynnych fizyków – Nielsa Bohra i Alberta Einsteina – na temat natury prawdy. Bohr doszedł wówczas
do wniosku, że prawda nie jest czymś absolutnym i podlega negacji. W tym procesie negacja sama staje się głęboką prawdą.”

https://www.youtube.com/watch?v=GokTHtbu-BE

foto - Jesmond Dene -Newcastle upon
Tyne 18/03/2012

https://www.youtube.com/watch?v=VEQySYTXm5M

arturo66

arturo66 2012-03-19

super

flash8

flash8 2012-03-19

Ślicznie Pokazujesz Swoje "klimaty". :)

karuzo1

karuzo1 2012-03-19

Super super.

yoana1

yoana1 2012-03-19

Piekne rozwazania :) Pozdrawiam :)

maruuda

maruuda 2012-03-19

Piekne miejsce:) pozdrawiam serdecznie:)

ewwwa

ewwwa 2012-03-19

Byłeś w raju ??????.....takie odnoszę wrażenie patrząc na to foto.
Coś pięknego !!!!
Milutko pozdrawiam :)

doremi

doremi 2012-03-19

..... złote myśli ................ świetna fotka ............. miłego wieczoru .............

rybkag

rybkag 2012-03-20

Tajemniczego ogrodu ciąg dalszy - to jeśli chodzi o zdjęcie...

"...ważniejsze są dla nas pieniądze niż nasza relacja ze światem. Jest to przykład w jaki sposób fałszywe założenie naukowe może mieć ogromne konsekwencje dla świata…”
Niby racja, ale... To w końcu zawsze JA muszę SOBIE zadać pytanie kim jestem , dokąd zmierzam i co jest dla mnie najważniejsze, niezależnie od istniejących założeń...
Pozdrawiam...:))

airiam

airiam 2012-03-20

http://www.garnek.pl/airiam/8201277

to zawsze będzie zaczarowane dla mnie miejsce....pozdrawiam....i dziękuję.....

kaka18

kaka18 2012-03-20

Fantastyczne miejsce. : )

czes59

czes59 2012-03-22

Świetnie opisujesz złożone problemy. Pozdrawiam:)

airiam

airiam 2012-03-27

..;))bardzo mi się podoba to miejsce..:)) wiele jest jeszcze takich pięknych miejsc do odkrycia..:))nutka też mi się podoba a co do tekstu obiecuję przeczytam jeszcze raz uważnie i wtedy ci odpowiem....pozdrawiam Jarku ..:))

sibilla

sibilla 2012-03-27

Za zdjecie kciuk.Poczytam innym razem:)

dodaj komentarz

kolejne >