Rusałka admirał (Vanessa atalanta)

Rusałka admirał (Vanessa atalanta)

Pokazuję przód ale napiszę o rozmnażaniu.
Był taki czas ,ze to co radzieckie było naj . Największe , najlepsze, najszybsze .. itd , a teraz co z Ameryki takie jest / bzdura/.
Motyl Danaus plexippus – wędrowny motyl z rodziny Nymphalidae nazywany danaidem wędrownym, monarchem lub monarchą migruje na południe motyle mogą pokonywać odległość ponad 2000km.
Pokazana rusałka leci do nas obszaru basenu Morza Śródziemnego / Afryka , południowa Europa/ pokonując odległość ponad 2000 km / a do Skandynawii ma dalej/ , lecz nie jest rekordzistką / o takim motylku kiedyś napiszę/.
Po zadomowieniu się u nas motylki kopulują / wśród motyli nie ma krzyżówek bo międzygatunkowe narządy płciowe nie pasują do siebie!!!/. Samica składa jajeczka i po pewnym czasie / 7-14 dni w zależności od pogody / pojawiają się ceglaste gąsienice/. Trudno je spotkać bo , żerują na pokrzywach lub chmielu w nocy , a na dzień nagryzają ogonek liścia , który zwijając się opada na ziemię tworząc namiocik w którym gąsienica ukrywa się . Później poczwarka i w czerwcu/ lipcu pojawia się nowe pokolenie.Jesień to czas powrotu na południe / przelot na wysokości 2000 m- zimno!!!/ . Część motyli zostaje na zimę u nas/ strychy , piwnice/ , ale szansa doczekanie wiosny jest mała , część zatrzymuje się po drodze.

mysie

mysie 2015-08-01

super !

satsuma

satsuma 2015-08-01

Extra zdjęcie !

halka

halka 2015-08-01

świetne pokazany "admirał lotnictwa":)

styna48

styna48 2015-08-01

Super fotka.

andr2ej

andr2ej 2015-08-02

fachowy opis

dodaj komentarz

kolejne >