Pomimo zieleni pod oknami, kiedy wyjść nie można,

Pomimo zieleni pod oknami, kiedy wyjść nie można,

bo wiatr parasole łamie, to czytanie takich rad tylko frustruje:-(
*Na meteoropatię nie ma leków, można tylko łagodzić jej objawy.
*Śledzić komunikaty o sytuacji biometeorologicznej. To przede wszystkim. Wtedy można z wyprzedzeniem planować zajęcia.
*Przebywać na powietrzu – codziennie, bez względu na pogodę. Staraj się ten czas spędzić aktywnie, bo ruch na świeżym powietrzu, a także zmiany klimatu pomogą przyzwyczaić organizm do zmian atmosferycznych. Podobną rolę pełnią sauna, kriokomora (jeśli nie ma przeciwwskazań), naprzemienny zimny i ciepły prysznic.
*Wysypiać się. Codziennie potrzebujesz 8 godzin snu.
*Ubierać się stosownie do pogody – synoptycy mówią, że nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania.
*Pić zioła, które doraźnie mogą pomóc. Kozłek lekarski uspokaja, podnosi koncentrację i sprawność umysłową, melisa działa łagodząco (np. przy dolegliwościach żołądkowych), szyszki chmielu ułatwiają zasypianie, łagodzą drażliwość, męczennica zielista uspokaja, działa nasennie.
*Wypróbować tabletki zalecane dla wrażliwych na zmianę pogody, np. pogodyne (zawiera m.in. melisę, żeń-szeń, kofeinę) lub meteo (z wyciągiem z korzenia rhodioli, która zwiększa możliwości adaptacyjne, i guaraną bogatą w kofeinę).
*Przyjmować: lecytynę, niezbędną do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, pomagającą przy problemach z koncentracją i pamięcią; magnez, który łagodzi drażliwość, stres, obniża pobudliwość, oraz witaminy z grupy B – regulują działanie układu nerwowego, poprawiają pamięć, nastrój i szybkość reakcji. UWAGA! Czasem pomaga kawa, ale w nadmiarze może dać efekt odwrotny do zamierzonego.

miecz

miecz 2021-05-02

Sporo tych zaleceń

kedil

kedil 2021-05-03

można też posiedzieć w garnku.

dodaj komentarz

kolejne >