Coś z mojej teczki, okiem Andrzeja Mleczki.

Coś z mojej teczki, okiem Andrzeja Mleczki.

1) Andrzej Sebastian Duda (doktor nauk prawnych) w czasie obchodów kolejnej rocznicy powiedział, że tak uczestnicy jak i dowódcy Powstania Warszawskiego nic nie wiedzieli o ustaleniach Wielkiej Trójki w Jałcie.

Oczywiście, że nie, tylko.....

Przypominam, że Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944, a spotkanie "Wielkiej Trójki" w Jałcie rozpoczęło się 4 lutego 1945 roku.

Ten pan sprawuje dziś najważniejszy urząd w państwie: jest Prezydentem Rzeczpospolitej.

2) Elżbieta Witek ( polska polityk i nauczycielka, z wykształcenia -uwaga! .....historyk) onegdaj powiedziała, że o zbrodni w Katyniu dowiedziała się w czytelni (uwaga!) z przedwojennych gazet.

Przypominam, że dopiero 11 kwietnia 1943 r. niemiecka "Agencja Transocean" poinformowała o "odkryciu masowego grobu ze zwłokami 3.000 oficerów polskich" w Katyniu, a dwa dni później informacje te ogłoszono oficjalnie na konferencji w Berlinie.

II Wojna Światowa wybuchła zaś 1 września 1939 roku.

Ta pani dziś sprawuje drugi najważniejszy urząd w państwie: jest Marszałkiem Sejmu Rzeczpospolitej.

3) Marek Suski :"Jarosław Kaczyński poświęcił się całym życiem. Nie ożenił się , bo służył Polsce i nie chciał unieszczęśliwiać jakiejś kobiety, którą by pozostawiał, służąc Polsce".(wypowiedź dla radia zet)

Autor tych słów to absolwent Pomaturalnego Studium Zawodowego Technik Teatralnych (perukarz) w Warszawie, (uwaga!) były szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów w randze sekretarza stanu w KPRM, dziś przewodniczący Rady Programowej Polskiego Radia.

4) Janusz Kowalski , absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego : „Veto albo śmierć!” – wzywał poseł i ówczesny wiceminister Kowalski na Twitterze już w lipcu. A potem powtarzał to hasło na konferencji prasowej w połowie listopada.

A tu ani veta, ani stypy?

5) Antoni Macierewicz : "Otóż jest prawdą, że mistrale zostały sprzedane do Egiptu. I jest prawdą, że w ostatnich dniach zostały de facto przekazane Federacji Rosyjskiej za jednego dolara. Ta operacja rzeczywiście miała miejsce, a związki z Caracalami i z państwa działaniami wyjaśni Centralne Biuro Antykorupcyjne już wkrótce".

Te wyssane przez dziennikarzy TVP Info z palca słowa powtarzał w mediach i sejmie w październiku 2016 roku ówczesny minister obrony narodowej Rzeczpospolitej.

6) Witold Waszczykowski w trakcie szczytu ONZ w Nowym Jorku:
„Mamy okazję do prawie 20 spotkań z różnymi ministrami. Z niektórymi, jak np. na Karaibach, po raz pierwszy chyba w historii naszej dyplomacji. Na przykład z takimi krajami jak San Escobar albo Belize”.

Te odkrywcze słowa nowego państwa wypowiedział jako minister spraw zagranicznych Rzeczpospolitej jako absolwent Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Mam uzupełniać?

Niech wymowa mojej fotografii rysunku Andrzeja Mleczki stanie się swoistym memento dla prób podobnych, kolejnych podobnych oświadczeń tych pierwszych wśród pierwszych w państwie , bo suweren czytając choćby moje felietooony, "nie wszytko kupi" i .....zmieni swoje preferencje wyborcze.

A to przecież nasze "elity"

Dziś 88 rocznica urodzin piosenkarza, który całe swoje życie poświęcił swojej publiczności.
Dziś też żyje w samotności, wśród podobnych sobie.

Jerzy Połomski, piosenkarz pochodzący z Radomia mieszka w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

Ad multos annos, Panie Jerzy!

Przypominam, że w swoich felietooonach poruszam także trudne tematy, ale opisuję za to tylko te zdarzenia i fakty, które można znaleźć w oficjalnej przestrzeni medialnej, te-które układają mi się w pewien trend, który nazywam po swojemu i dlatego w takiej formie dzielę się jego opisem z Wami.

Czytajcie, oglądajcie !

Ale czytajcie i oglądajcie też z wielu innych źródeł, dopóki jeszcze można, by samemu powziąć wiedzę lub stosowne wnioski.

A już coraz mniej tych źródeł i tych autorów "suchych" informacji, nie opatrzonych sugerującym czytelnikowi komentarzem-jak mają ..... rozumieć.

Nie sugerując się komentarzami najętych dyżurnych, ciągle tych samych komentatorów, żadnej ze stron politycznej barykady.

To wcale nie przeszkadza w wierze.

Potwierdzam to swoim przykładem.

Copyright 2256 @ maska33.

jaska15

jaska15 wczoraj

Lubie czytac Twoje felietony,
brawo:-D

jairena

jairena wczoraj

- wg historyka Macierewicza zarówno Piłsudski jak i Dmowski czerpali siłę i wzór z powstania warszawskiego- które to było też źródłem patriotyzmu dla obu i dla narodu polskiego. Wiadomo, kiedy zmarli obaj panowie

- kolejnemu historykowi Błaszczakowi zachciało się umieścić czołgi Abrams na terenie tzw. Bramy Smoleńskiej. Ot, poszerzył sobie granice Polski , a wtedy rzeczywiście przydałyby się tam czołgi.

styna48

styna48 wczoraj

Jak zwykle trafne spostrzeżenia, dziękuję .

asiao

asiao wczoraj

Takie to są mądre głowy... wybrane przez równie mądrych wyborców.

Wiesz, kiedy słucham naszych polityków to zawsze nachodzi mnie podejrzenie że te dyplomy uczelniane kupili sobie na bazarze, co było dostępne swego czasu, i może dalej jest.

awangar

awangar wczoraj

Jak widać poziom wykształcenia ma się nijak do zdobytej wiedzy...a w świat idą 'kwiatki' z politycznej rabatki.

wojci65

wojci65 wczoraj

Takie mamy "elyty" u władzy.

wojci65

wojci65 wczoraj

Powyżej był komentarz do Twojego felietonu, natomiast rysunek Mleczki ja czytam zupełnie inaczej. Oto jak wygląda znaczna część elektoratu, osławionego "suwerena". I to temu elektoratowi schlebiają rządzący.
Cóż, zakrzyknę cichutko: Niech żyje oświecona monarchia konstytucyjna!

maska33

maska33 wczoraj

Trafny wielce komentarz Kolego.

dodaj komentarz

kolejne >