...cudowne źródełko...

...cudowne źródełko...

Cudowne Źródełko znajdujące się w Zwierzyniu to cel wielu wycieczek i pielgrzymek. Przeprowadzone w tym miejscu pomiary radiestezyjne wykazały, że woda ma nie tylko świetne walory smakowe, ale posiada również niebywałe walory bioenergetyczne. Pod tym względem jest to jedna z lepszych wód w kraju.
Według podań w miejscu tym miano wznieść cerkiew, jednak kamienie na jej budowę znikały w niewyjaśnionych okolicznościach. Postanowiono więc zbudować studnię. Po jej wykopaniu pewna kobieta znalazła w niej krzyż. Na pamiątkę tego wydarzenia wioskę nazwano "Zdwiżenie" od ukraińskiego "Wozdwyżenie Swiatoho Chrystusa" czyli Podwyższenie Krzyża Świętego.
Wydobyty wtedy krzyż z XIII w. pochodzi z miasta Limoges z Francji i można go oglądać w Muzeum Archidiecezjalnym w Przemyślu. Nad studnią ustawiono drewniany krzyż. Do czasów II wojny światowej do źródełka ciągnęły rzesze pątników i pielgrzymów wierzących, że woda z niego miała właściwości uzdrawiające między innymi potrafiła cudownie przywracać wzrok.
Po II wojnie światowej źródełko popadało w zapomnienie. Dopiero w latach 90-tych zostało odnowione, wybudowano koło niego niewielką grotę z figurą Matki Boskiej...

kolejne >

olalli

olalli

archiwum

ulubieni

+ dodaj do
ulubionych

[?]

(komentarze wyłączone)