DZIĘKUJEMY Panie Kapitanie ... (♥‿♥)

DZIĘKUJEMY Panie Kapitanie ... (♥‿♥)

Prezydent RP Andrzej Duda ,,,
odznaczył Jakuba Błaszczykowskiego - za wybitne osiągnięcia sportowe, za działalność społeczną i charytatywną oraz upowszechnianie i rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży - Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Jakub Błaszczykowski został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. To drugie w hierarchii odznaczenie cywilne w kraju po Orderze Orła Białego.
W marcu takie samo odznaczenie otrzymał od prezydenta Robert Lewandowski.

Prezydent dziękował piłkarzowi nie tylko za wybitne osiągnięcia sportowe, za działalność społeczną i charytatywną oraz upowszechnianie i rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży - Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

- Jestem wzruszony, a jednocześnie jest to dla mnie wielka przyjemność i wielki zaszczyt, że mogłem wręczyć to bardzo wysokie polskie odznaczenie. Z bardzo złożonym uzasadnieniem, nie takim zwykłym, prostym, jakie zwykle jest wtedy, kiedy to odznaczenie jest wręczane wybitnemu sportowcowi - mówił podczas ceremonii Duda.

Prezydent docenił także nie tylko sportową działalność Błaszczykowskiego. - Jest także ta druga część, niezwykle ważna z ludzkiego punktu widzenia. Działalność człowieka, który idąc swoją drogą wielkiej kariery, dostrzega także innych. Potrafi się dla nich schylić, jest z nimi. Jest po prostu dobrym człowiekiem, dając zarazem jako wielka postać, także i niezwykły przykład.

Ja dodam od Siebie ,,, Wielki Sportowiec i Patriota.

KUBA ,,,
Kibic ukochanej dyscypliny mówi zwyczajnie ,,, DZIĘKUJĘ
i życzę wszystkiego najlepszego na dalszej drodze życia ...

myztbg

myztbg 2 godz. temu

Jakub Błaszczykowski to wspaniały człowiek, bardzo dobry piłkarz, reprezentant Polski, wieloletni kapitan piłkarskiej reprezentacji.

dodaj komentarz

kolejne >