z życia szkoły

Po raz piąty1 marca obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych\".
W ostatnich latach ich bohaterska i tragiczna zarazem historia coraz częściej staje się przedmiotem zainteresowania, także wśród przedstawicieli młodego pokolenia. Z roku na rok przybywa działań zarówno organizowanych przez instytucje państwowe (na czele z IPN), jak i inicjowanych przez różnego rodzaju organizacje społeczne. Wzrost zainteresowania dziejami Żołnierzy Wyklętych nie wynika jedynie z faktu, że były one przez wiele lat zakłamywane lub przemilczane. Historia całych oddziałów i pojedynczych żołnierzy powojennego podziemia pomaga kształtować patriotyczną postawę, inspiruje do działania na rzecz wspólnego dobra.
Dnia 26 lutego młodzież Gimnazjum wysłuchała wykładu dr Marka Szymaniaka z Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy na temat Żołnierzy Wyklętych- była to inna niż zwykle lekcja historii.

maria10

maria10 2015-02-27

.... to dobrze, że młodzież uczy się tej prawdziwej historii.... :))))

rychu84

rychu84 2015-03-11

Pani Mario10!

Nie wiem czy Pani wie, ale tylko nieliczna młodzież w Polsce uczy się prawdziwej historii. Dzisiaj zamiast historii w szkole promuje się kolebkę faszyzmu i to pod każdym względem.

Pozdrawiam.