...

...

... Niektórzy ludzie zadowalają się relacją, która nie jest dla nich, blokują serce przed właściwą osobą, przed kimś, z kim mogliby być szczęśliwi.
Tak bardzo boją się samotności, że wiążą się z kimś, kto w żaden sposób
z nimi nie rezonuje. Czekają, że może "trafi się" ktoś lepszy i przeskoczą sobie wtedy beztrosko z jednego kwiatka na drugi. To tak nie działa. Często trzeba pobyć jakiś czas samemu, żeby zrozumieć czego się chce. Czego się w związku potrzebuje. Jaka osoba będzie dla nas odpowiednia. Z kim będziemy mogli być szczęśliwi. Z kim jesteśmy w stanie zbudować związek oparty na miłości, przyjaźni i namiętności. Żeby kochać naprawdę - trzeba być odważnym.
Dajemy drugiemu człowiekowi siebie bezwarunkowo. W miłości nie ma miejsca na zabezpieczenia. Nie ma miejsca na "kocham cię, ale...". To co jest prawdziwe nie stawia warunków. Albo kogoś kochamy albo nie.
Bo kiedy minie cała ta bajka, kiedy odsłonią się wady drugiego człowieka,
kiedy pojawi się w życiu jakaś tragedia, to ile związków jest w stanie dalej przetrwać? Ile osób jest w stanie kochać pomimo wszystkiemu i wszystkiemu wbrew? Okazuje się, że choroba, utrata pracy, wypadek czy inne, niosące za sobą negatywne emocje wydarzenie jest w stanie rozwalić wszystko, jak domek z kart. Naprawdę, prawdziwa miłość może ulec destrukcji z takiego powodu?
Nie sądzę. Zatem nie warto tracić czasu na zabawę kartami.
Związek to nie przetarg. To nie kalkulacja kto i ile może mi dać. Prawdziwy związek sięga dużo, dużo głębiej. To bezwarunkowa miłość i szacunek.
Pewność, że jest się razem na dobre i złe.

~ Aleksandra Steć

kolejne >

vitaawe

vitaawe

archiwum

ulubieni

+ dodaj do
ulubionych

[?]

vitaawe

vitaawe 2019-07-12

Każdego dnia bawisz się światłem wszechświata.

♡ Pablo Neruda

liiliii

liiliii 2019-07-12

Winogrona już dojrzewają te z krzaczka najsmaczniejsze, bardzo ładna całość..:)

dodaj komentarz

kolejne >