...

...

Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. (Ewangelia)
Jezus Chrystus jest dopełnieniem każdej rzeczy i centrum, do którego każda rzecz dąży. Kto go zna, zna racje wszystkich rzeczy. (Pascal)
Wierzę, że wola Boża nie została nigdy wyraźniej i jaśniej wyrażona niż w doktrynie Jezusa Chrystusa. (L. Tołstoj)
Chrystus jest największym źródłem siły duchowej, którą człowiek kiedykolwiek poznał. Jest najszlachetniejszym przykładem tego, kto pragnie dać wszystko, w zamian nie prosząc o nic. (Gandhi)
Fakt, że Chrystus pojawił się na moment na ziemi w zagubionym i historycznie nieznaczącym zakątku, nie przeszkadza, że jest osią i szczytem powszechnego dojrzewania. (Teilhard de Chardin)
Historyczny Chrystus jest prawdziwy bez wątpienia. Nie można zaprzeczyć autentyczności świadectwa jego apostołów, którzy powtórzyli jego słowa i czyny. Ale historia Chrystusa jest prawdziwsza od historycznej prawdy: wciela ona wieczne prawo miłości. (Gandhi)
Niech imię Jezusa będzie nierozerwalnie złączone z waszym westchnieniem i z całym waszym życiem: wtedy poznacie dobrodziejstwa pokoju. (Esichio)
Najnowsza ekranizacja najsłynniejszej historii świata, bazująca na ewangelii według Jana ukazuje życie Chrystusa od narodzin przez nauczanie, ukrzyżowanie aż po zmartwychwstanie. Film jest kinową wersją bijącego rekordy popularności w Ameryce serialu *Biblia*.

vitaawe

vitaawe 2019-11-07

„Jest jeden Wasz Mistrz i jeden Wasz nauczyciel:
jest nim Jezus.”[Mt,23,8-10]

vitaawe

vitaawe 2019-11-07

i nie mów tylko mi
że to za późno jest
o jedno życie
nie daj mi słowem znać
że już nie jestem
na wszechświata szczycie
zasłoń mi sobą świat
i wątpliwościom moim
zabroń świtać
/C. Niemen/

eljot60

eljot60 2019-11-07

.........................................

ody55

ody55 2019-11-07

Piękna całość...

hania44

hania44 2019-11-08

Chętnie obejrzałabym film...piękny opis...pozdrawiam nocą...pora położyć się...dobrej nocki! :):):)

ody55

ody55 2019-11-08

Jezus wyraźnie przypisywał sobie atrybuty, które ma jedynie Bóg. Gdy przez dach domu, w którym przebywał, spuszczono sparaliżowanego, aby został uzdrowiony, Jezus powiedział: „Synu, twoje grzechy są odpuszczone”. Wywołało to wielkie poruszenie wśród przywódców religijnych, którzy mówili w swoich sercach: „Dlaczego on tak mówi? Bluźni! Któż może odpuszczać grzechy oprócz samego Boga?”
W krytycznym momencie, gdy ważyły się losy Jezusa, arcykapłan zapytał Go wprost: „Czy ty jesteś Mesjaszem, Synem Błogosławionego?”

Jezus odpowiedział: Ja jestem.

dodaj komentarz

kolejne >