re czy kapitulacja , czyli Do Siego! Do następnego!

re czy kapitulacja , czyli Do Siego! Do następnego!

- osobiste noworoczne postanowienie, sparafrazowane: : w jednym /r/oku brak etosu, a w drugim patosu


Autorzy / ciekawy oksymoron w tym tytule/

- Bartosz Brożek: filozof, prawnik, kognitywista . Pracownik Katedry Filozofii Prawa i Etyki Prawniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego

- Michał Heller: kosmolog, filozof i teolog

- Jerzy Stelmach: prawnik i filozof. Kierownik Katedry Filozofii Prawa i Etyki Prawniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego

no cóż, głupota ma też i swoją filozofię a rozważania o niej utwierdzają , iż jest wszechobecna- tu, tam wyżej, niżej . A „Kapela” T. Makowskiego niech nam gra ...byle w harmonii .

tesla

tesla 2022-12-30

Dobra książka. Czytałam i wracam co jakiś czas

jairena

jairena 2022-12-30

- bo to jest książka wiecznego zaczytania...
Operując jednym z paradoksów , które wytaczają filozofowie - jakże z przesłaniem to brzmi , iż „lepiej być głupim jak wszyscy niż mądrym jak nikt”

tesla

tesla 2023-01-01

re: świetna anegdota.
Wzajemnie - najlepszego w Nowym Roku

helios7

helios7 2023-01-01

Mądrość zanika, głupota się szerzy w zastraszającym tempie. Warto zgłębić ten temat, bo jesteśmy konsekwentnie ogłupiani.
Skoro ją polecasz, jest na pewno warta przeczytania :))
„Terroryzm głupoty jest równie groźny jak inne formy współczesnego terroryzmu.”
/prof. Jan Szmyd/
Szczęśliwego Nowego Roku :))

henry

henry 2023-01-02

Dziękuję, wzajemnie :)))
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku...:)

mnie aż zatyka...!!!

halka

halka 2023-01-03

Ściągnęłam w formacie pdf i zaczęłam czytać. Bardzo ciekawa, miejscami zabawna, pozycja.
Życzę Ci Nowego Roku 2023 spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary szczęścia i powodzenia.

aveja

aveja 2023-01-04

Jak to ktos powiedzial: glupota jest prywatna, jednak jej skutki spoleczne.
Ksiazka napewno ciekawa, skoro ja polecasz i moze kiedys po nia siegne, ale nie teraz. Na razie mam dosc tej wszechobecnej glupoty, z ktora jestesmy konfrontowani prawie codziennie. Wystarczy wlaczyc TV, albo przygladnac sie niektorym komentarzom na portalach spolecznosciowych ;)

W Nowym Roku zycze Ci zdrowia, szczescia, pomyslnosci i spelnienia tego, czego pragniesz. Wszystkiego Najlepszego Irenko :)

jairena

jairena 2023-01-04

- słusznie Ewo zwróciłaś uwagę na:
„ Wystarczy wlaczyc TV, albo przygladnac sie niektorym komentarzom na portalach spolecznosciowych ;) „

- jeżeli ktoś nie może wyróżnić się intelektem podejmuje działania zastępcze , np. chwaląc się własnymi rzeczami – ukazując piękne samochody, domy, rodzinę swoją a nawet stosując elementy nowomowy naszpikowane t. zw. „ słowami gronostaja” czyli niejednoznacznymi określeniami. ... Rzeczy można pokazać, lecz jak uzyskać uznanie? A więc fałszować, manipulować informacjami - można wszystko, bo wszyscy tak robią . A przyłapani na „gorącym uczynku” stają się agresywni , starają się oponentów po prostu zakrzyczeć , obrażać, drwić.

Tak Ewo , tak się dzieje …

jairena

jairena 2023-01-04

Tak Ewo , tak się dzieje … a tu dowód jak władztwo chce manipulować faktami , jak próbuje ukarać PRAWDĘ w reportażu , PRAWDĘ która może doprowadzić do upadku władztwa opartego na KŁAMSTWIE!

http://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sila-klamstwa-reportaz-tvn24-o-podkomisji-antoniego-macierewicza-wideo/3rptzq5,79cfc278

aveja

aveja 2023-01-04

Maja tupet! Najwyrazniej probuja zastraszyc dziennikarzy i zamknac im usta. A poza tym koncesja TVN-u konczy sie wiosna 2024, wiec znowu kombinuja, zeby jej nie przedluzyc.

jairena

jairena 2023-01-05

- Ewa - tupet połączony z GŁUPOTĄ!!!

- kolejny przyczynek do GŁUPOTY t .zw. : instytucjonalnej, fundamentalnej i moralnej w jakiej wykazuje się w ataku na wolność słowa obecne władztwo . Przewidzieli czy nie - raczej nie , że setki mediów, zarówno gazet, portali internetowych i stacji telewizyjnych publikując oświadczenie – sprzeciw stacji TVN24. w sprawie postępowania, jakie wszczęła KRRiTV dot. reportażu „Siła kłamstwa” - przyczynią się do NAGŁOŚNIENIA tegoż reportażu :)
Do tej pory jedynie TVN i jego „siostry” publikowały do jakich kłamstw posunęło się władztwo w osobie pana A. Macierewicza a teraz prawie cała Polska ma okazję spojrzeć PRAWDZIE w oczy.

Parafrazując klasyka: oj dałeś Boże temu władztwu rozum- tylko dlaczego tak mało!!!

(komentarze wyłączone)