Cerkiew greckokatolicka pw.św. Paraskewii w Radrużu została wzniesiona w XVI wieku. Jest jednym z najcenniejszych zabytków architektury drewnianej w Polsce.
Ta modrzewiowa świątynia, wraz z towarzyszącymi jej obiektami, ma charakter obronny –zajmuje owalne wzniesienie w dolinie potoku Radrużka. Cerkiew o konstrukcji zrębowej, ma tradycyjny układ trójdzielny z prezbiterium, nawą i babińcem. Nawę pokrywa dach namiotowy, a babiniec i prezbiterium – dachy dwuspadowe. Całość obwiedziona jest podcieniami tzw. sobotami, kryta i szalowana gontem. Wyposażenie świątyni to mensy bocznych ołtarzy oraz ambonka. Na ścianie ikonostasowej nawy i w sanktuarium zachowała się cenna polichromia wykonana w 1648 roku zapewne przez malarzy potylickich.
Obok cerkwi stoi drewniana dzwonnica z XVI-XVII stulecia, konstrukcji słupowej, z wydatnymi izbicami. Cały zespół cerkiewny otacza mur nakryty gontem, z dwoma bramami i kostnicą, tzw. „Domkiem Diaka”.
W pobliżu cerkwi, na niewielkich wzniesieniach znajdują się dwa interesujące cmentarze z wapiennymi nagrobkami, pochodzącymi z ludowych warsztatów kamieniarskich w Bruśnie Starym. Najstarsze z nich pochodzą z przełomu XVIII i XIX.