Trójwymiarowe zdjęcia, wykonane podczas sierpniowego lotu balonem przez dwóch warszawskich fotografików Macieja Szala i Krzysztofa Gajewskiego, zostały wydrukowane w formacie trzy na trzy metra.
W wielkim formacie w 3D zobaczymy: teren budowy Galerii Kaskada przy ul. Obrońców Stalingradu, ulicę Kolumba (widok od strony Wyspy Jaskółczej), nazywaną „szczecińską Wenecją”, budynek Pazimu i Hotelu Radisson – unikalny widok od strony ul. Malczewskiego, Zamek Książąt Pomorskich – widok od strony ul. Korsarzy, budynek Muzeum Narodowego na Wałach Chrobrego, kościół św. Piotra i Pawła, Plac Zwycięstwa – widok od strony ul. Krzywoustego, Aleję Jedności Narodowej - widok od strony Urzędu Miasta Szczecin, Jasne Błonia, Wyspę Grodzką i fragment Łasztowni, budynek Oxygen przy skrzyżowaniu ulic Malczewskiego i Wyzwolenia, Plac Żołnierza.
Wszyscy zaproszeni goście, a także mieszkańcy miasta, którzy 26 października przyjdą na otwarcie wystawy, dostaną za darmo okulary 3D. Dzięki nim zobaczą swoje miasto w trójwymiarze.
W następnych dniach, aż do końca wystawy, której prezentacja planowana jest do końca roku, okulary będzie można kupić w pobliskim Muzeum Narodowym.
Urząd Miasta wydał także serię trójwymiarowych pocztówek ze zdjęciami Szczecina z lotu ptaka. Będą one służyły promocji miasta, podobnie jak po raz pierwszy wydana mapa szczecińskich inwestycji miejskich i komercyjnych wraz z opisami. Mapa zostanie zaprezentowana na jednym z wielkoformatowych bannerów, który wraz z fotografiami 3D będzie pokazany na wystawie. Dzięki niej każdy szczecinianin dowie się, jak zmieni się jego miasto w najbliższej przyszłości.
Partnerami akcji Szczecin Floating Garden 3D są Tieto, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz firma ECE, inwestor wznoszący centrum handlowe Kaskada.
dodane na fotoforum: