CIEMIERNIK - coraz bardziej wychyla się spod śniegu...
CIEMIERNIKI - jest bardzo atrakcyjną zawsze zieloną byliną. Jego kwiaty przybierają rozmaite barwy od białej do purpurowej. Kwitnienie rozpoczyna niekiedy przed nastaniem zimy, a większość kwiatów rozwija się na przedwiośniu i wczesną wiosną. Trzeba go posadzić w miejscu osłoniętym, półcienistym, w glebę wilgotną, najlepiej gliniastą z dodatkiem próchnicy (kompostu). Gleba nie może być kwaśna, dlatego wiosną podsypujcie kępy wapnem ogrodniczym. Wiecznie zielone liście w ciągu zimy brzydną, często z powodu wysuszających wiatrów. Wiosną stare liście należy ściąć, szybko wyrosną nowe. Pozostałości starych liści po posadzeniu należy odciąć. Wysokość 30 - 40 cm. kwitnienie : XII, III - IV.
w/g opisu byliny Lucyny.
https://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/106241,prognoza-sezonowa
https://www.facebook.com/ewabednarczykwitoszek/
W Tłusty Czwartek zjadaj za dwóch, bo do Zmartwychwstania schudnie Ci brzuch.
Czasami luty się zlituje, że człek wczesną wiosnę czuje, ale często oszukuje.
Jak św. Grzegorz (13.02) z deszczem, to w kwietniu może podać jeszcze.
Bywa, że św. Gabriela (27.02) to mrozem świat ściska, to słońcem ośmiela!
Kalendarz Ogrodniczy 2019
Mój piękny Ogród
10.02.2019
Przesadzamy rośliny domowe. Gdy zaczyna być im ciasno w dotychczasowych doniczkach, należy przesadzić je do większych o 2 cm. pojemników, dodając świeżej, żyznej ziemi.
11.02.2019
Pielęgnujemy siewy i przepikowane rozsady. Ostrożnie podlewamy, delikatnie zraszając powierzchnię ziemi. Dokładnie wietrzymy skrzynki, skrupulatnie usuwamy chore siewki.
12.02.2019
Wysiewamy nasiona rzeżuchy, rzodkiewki, słonecznika lub innych ulubionych gatunków na świeże kiełki. Nasiona szybko wykiełkują i świetnie urozmaicą i wzbogacą dietę.
13.02.2019
Wysiewamy na rozsadę nasiona papryki, ogórka szklarniowego oraz poziomek i arbuza, a także sadzimy w szklarni wcześniej wysianą rozsadę pomidora szklarniowego.
14.02.2019
W skrzynkach sadzimy cebulę, korzenie pietruszki, selera czy cykorii do pędzenia na świeżą zieleninę. Starannie podlewamy i ustawiamy na ciepłym parapecie, najlepiej w kuchni.
15.02.2019
Wysiewamy pod osłonami nasiona kwiatów jednorocznych uprawianych z rozsady, jak petunia, lobelia przylądkowa, szałwia błyszcząca, tunbergia, aksamitki. Skrzynki opisujemy.
16.02.2019
Kontrolujemy stan przechowywanych warzyw, cebul i kłączy roślin kwitnących latem. Wszelkie uszkodzone egzemplarze wyrzucamy do pojemników na odpady zielone.
17.02.2019
Dalszy ciąg wysiewu nasion roślin jednorocznych jak cyneraria, żeniszek, werbena czy niecierpek. Samodzielna produkcja rozsady daje dużo satysfakcji i oszczędności.
reni51 2019-02-10
bardzo atrakcyjnie wygląda na tle śniegu. U nas dzień był wyjątkowo pogodny, zapachniało wiosną. Ale do wiosny jeszcze trochę...jednak z każdym dniem coraz bliżej. Pozdrawiam i życzę pogodnego nowego tygodnia.
babcia1 2019-02-10
nie mogę się na niego napatrzeć
madu02 2019-02-10
Jakie pękate pączuszki, Marysiu nie przegap następnego pączkowego etapu, musisz co dziennie do nich zaglądać .
krychan 2019-02-11
..pieknie wystawil nosek spod sniegu
sliczny ma kolorek:)
Pozdrawiam Cie serdecznie i dziekuje za pozdrowienia i wpisy :))