janowa

janowa 2014-12-10

Tak lubię...ja dodaję jeszcze musztardę:))

maria57

maria57 2015-01-27

Panie Grzegorzu. Od niedawna ,,zaadoptowałam,, Pana do grona moich Ulubionych. Zaglądam też do przepisów. Tu chciałabym się podzielić własnym patentem na rybę po grecku.
Składniki potrawy w moim przypadku są dokładnie takie jak u Pana (łącznie z odrobiną cukru do sosu warzywnego). Sok z cytryny dodaję też do sosu. Sos na patelni, a raczej w garnku z szerokim dnem podduszam stosunkowo krótko.Zaczynam od zeszklenia na odrobinie oleju cebuli i potem dodaję resztę. Surową rybę osuszoną również ręcznikiem papierowym lekko solę i.... nie smażę. Gotowy sos warzywny układam w żaroodpornym naczyniu - warstwa sosu, warstwa ryby, warstwa sosu i tak kolejno do wyczerpania. Ryba cały czas surowa. Naczynie żaroodporne (z przykrywą) koniecznie przezroczyste. Przezroczyste, bo obserwuję całość w piekarniku. Od momentu jak zacznie wrzeć (widać bąbelki powietrza) wystarczy 20 -25 min i danie gotowe. Ryba zostaje ugotowana w smacznym sosie, nabierze właściwe...

maria57

maria57 2015-01-27

oczywiście jest za mało miejsca i jak zwykle ucina:
Ryba zostaje ugotowana w smacznym sosie, nabierze właściwego smaku i będzie smaczna zarówno na ciepło i po wystudzeniu tak samo na zimno. Gwarantuję, że nie wyczuje się w smaku, że ryba nie była smażona osobno na patelni. Jest zdrowiej, jest smacznie a przy tym nic nie pryska i chałupa nie pachnie smażoną rybą.
Koniecznie pamiętać należy, żeby warzywa na początku poddusić tylko na bardzo krótko (tylko na tyle ile potrwa mieszanie składników) - będą ,,dochodziły,, razem z rybą. Ważne aby nie były rozgotowane. Jeśli nie mam gotowego wywaru warzywnego dodaję zwykłej wody - i tak przesiąknie warzywami
Jest prosto, bez wielkich ceregieli, smacznie i zdrowo
Aha, dawniej nawet dusiłam nie w piekarniku a na gazie (na małym ogniu i z użyciem podkładki pod naczynia żaroodporne), teraz mam indukcję i niestety szkła kuchenka ,,nie widzi,, więc pozostaje piekarnik.
Smacznego

dodaj komentarz

kolejne >