...jeden z ciekawszych drewnianych zabytków dawnej Łodzi będzie uratowany. Znalazł się inwestor, który chce wykorzystać obiekt na hotel.
Jest to willa zbudowana w latach 1890-1900 na terenie dawniej samodzielnego miasta Rudy Pabianickiej, dla miejscowego przemysłowca Petera Hasenklevera. Willa przeszła później w ręce rodziny Resingerów (drukarze łódzcy) a następnie Goldamerów (właściciel wytwórni Maszyn i Odlewni Żelaza, która niegdyś mieściła się przy Kilińskiego 68 - obok EC1). Pełniła wtedy funkcje rekreacyjne, gdyż Ruda stała się modnym przedmieściem fabrycznej Łodzi. Do obiektu przylgnęła również nazwa Willa Siemensa, która jest o tyle uzasadniona, że był on wynajmowany na mieszkania dla kadry zakładów Siemensa, które znajdowały się w latach międzywojennych, niedaleko, bo przy Starorudzkiej 14.
hellena 2016-05-11
A ja mieszkałam na ul.Finansowej,która krzyżuje się z ul.Starorudzką.Na tej też ulicy mieści się żłobek do którego woziłam moich synów.
Wspaniale,że będzie uratowany.
halka 2016-05-11
Wiadomości dobre lubię czytać a te dobre zmiany napawają mnie niesmakiem:)
Ukryta wśród drzew i słabo ją widać...ale pewnie nie jest mała,skoro ktoś chce ją przeznaczyć na hotel.
U nas w takich domach ludzie mają domowe biznesy.Tradycyjny pensjonat typu B&B / Bed and breakfast ( łóżko i śniadanie)prowadzony jest przez rodzinę, która udostępnia część pomieszczeń. Goście zwykle mają do wyboru od kilku do kilkunastu pokoi, najczęściej z łazienkami.
tanna 2016-05-11
Wygląda jak dworek.Doskonałe miejsce na odpoczynek.Dobrze,że nie będzie popadała w ruinę, jak wiele innych, o których nikt nie pamięta i nie dba o nie.
Ciekawie opisałeś tą willę.
marek45 2016-05-11
Bardzo ładnie wygląda ta willa i dobrze że się ją wyremontuje , ciekawą ma historię :)
Pozdrawiam Cię serdecznie !
extensa 2016-05-12
To bardzo dobra wiadomość bo ta posesja bardzo mi się podoba, zawsze, kiedy tylko zawitam do Rudy, ja podglądam...