... jest chyba najbardziej znanym przykładem twórczości Gustawa Landau-Gutentegera, również ze względu na boje o jej zachowanie, gdy poszerzano ulicę Mickiewicza. Kamienica zbudowana w latach 1902- 1903 była zaledwie połową (lewą) obecnie istniejącej. Inwestorem był przedsiębiorca budowlany Zygmunt Deutschman. Rozbudowa nastąpiła dziesięć lat później, przy czym Romuald Miller zaprojektował jakby lustrzane odbicie bryły i całej dekoracji Landaua. Inwestorem było już małżeństwo Stanisław i Matylda Heimanowie, właściciele podwarszawskiej fabryki włókienniczej \"Wola\", ale mieszkający i udzielający się w Łodzi.
qwitek 2016-05-20
Przed chwilą oglądałem tą samą kamienicę tylko w innym ujęciu u sotti
Oj, przydałby się jej lifting a przy okazji skasowanie nadmiaru reklam ;-))
extensa 2016-05-20
Dobrze mi znana... przez kilka lat wysiadałam z tramwaju przy tej kamienicy, wtedy tutaj był przystanek tramwajowy, a tam gdzie teraz sprzedaje się tapety - był bardzo dobrze zaopatrzony, jak na owe czasy, sklep spożywczy!
Miłego dnia życzę:)
bajka1 2016-05-20
Piękna i nawet wobec braku odnowienia, kojarzy mi się z baśnią...pozdrawiam ciepło Wojcieszku :)
jadpaw5 2016-05-20
Jeżeli udało się przy takich pracach zachować tę piękną kamienicę, to myślę,że znajdą się fundusze na jej renowację. Byłoby wspaniale.
wojci52 2016-05-21
Re: Do wszystkich pożądających renowacji dla tej kamienicy. Ostrożnie, bywa że po odnowieniu, kamienica wygląda gorzej niż przed.
Patyna na starych budynkach, to rzecz ważna!