... nie wyróżnia się żadnymi szczególnie ciekawymi ozdobami ani architekturą. Najciekawszy fakt z jego historii to pobyt w jego murach poczthalterni I klasy, a było to w latach 1862-72.Była to duża wygoda dla klientów, bo wcześniej stacja poczty mieściła się na rogu Średniej i Wschodnie, a więc dalej od centrum i w miejscu, gdzie przy deszczowej pogodzie było błotnisto. Odnotowano, że wtedy właścicielem tego domu był Dobranicki ( nazwisko znane w historii Łodzi ze spółki z Konstadtem , ale czy to ten?) a później Mordka Szmul Lipszyc.
Jedyne co naprawdę ciekawe a wiąże się z tym budynkiem, to ta budka którą widzimy na samym narożniku. Wiąże się ona z faktem zainstalowania w roku 1951 na tym właśnie skrzyżowaniu pierwszych świateł do kierowania ruchem. Ponieważ o automatyzacji nie było wtedy mowy, posadzono w tej budce milicjanta, który przełączał światła. Dodatkowo zapisywał numery samochodów, których kierowcy naruszali przepisy, a potem była przykra niespodzianka!
olga22 2017-01-02
WIESZ,OGLĄDAM TWOJE FOTKI I INACZEJ TERAZ PATRZĘ NA TO CO I JAK W MOIM MIEŚCIE!!!
STARE DOMY . NOWE DOMY! JUŻ KILKA CIEKAWYCH ZGROMADZIŁAM! POZDRAWIAM
qwitek 2017-01-02
Czyli mięliśmy prototyp miejskiego fotoradaru ;-))
Przed remontem kamienicy od strony Jaracza widoczne były przy ścianie
metalowe szczebelki drabinki, którą milicjant wdrapywał się na swój posterunek.
marek45 2017-01-02
Fajna budka może się jeszcze kiedyś przyda , pamiętam że w Pń też stały takie budki nadzoru ruchu przy Kaponierze i Targach :)
Pozdrawiam Cię serdecznie !
styna48 2017-01-03
Ta budka niesamowita , też takie w Poznaniu onegdaj widziałam, zwłaszcza, że dawniej mieszkałam w pobliżu Mostu Teatralnego.
jadpaw5 2017-01-03
Szczególny punkt miasta. Tylko to skrzyżowanie jest w nas utrwalane. Na innych kierowcy sobie folgowali?
orioli 2017-01-03
Zabawnie wygląda. A jak milicjant dostawał się do środka? Nie widzę żadnego wejścia.