miejscowość:Częstochowa

miejscowość:Częstochowa

Park Miniatur Sakralnych „Złota Góra”
✍..Ta hercegowińska wioska, nazywana obecnie „konfesjonałem świata”, stała się sławna na cały świat dzięki objawieniom trwającym nieprzerwanie od 1981 r. Jednakże kościół(✞) św. Jakuba nie został oficjalnie uznany za sanktuarium(✥), a duchowni(☥) badający fenomen objawień wskazują wiele sprzeczności w porównaniu z wizjami z Lourdes, czy Fatimy. Mimo zalecanego przez Watykan dystansu do tamtejszych wydarzeń, Medjugorie odwiedziło już 20 milionów pielgrzymów.
Kościół(✞)św. Jakuba Apostoła w Mediugorie
kraj:Hercegowina
miejscowość:Mediugorie
architekt:nieznany
z Częstochowy do Mediugorie jest 1460 km.✍..Mediugorie stało się sławne w świecie chrześcijańskim dzięki objawieniom,które mają miejsce nieprzerwanie od 1981 roku. Wtedy to szóstce miejscowych dzieci ukazała się Matka Boża(ᛖ᛭ᛔ). Pierwszy kościół p.w. św. Jakuba w 1892r., udowa kolejnego trwała 30 lat i zakończyła się w 1969r. co związane było z nieprzychylnym stanowiskiem władz komunistycznych.
W bryle świątyni można dostrzec zarówno elementy miejscowej sztuki ,widoczne w budowie fasady,jak również inspiracje włoskim średniowieczem,które można dostrzec w kształtach dzwonnic(࿄)ך.
Watykan oficjalnie nie uznał kościoła(✞) św.Jakuba za sanktuarium(✥) i nie zaleca organizowania pielgrzymek do tego miejsca. Znawcy objawień wskazują bowiem na wiele sprzeczności względem widzeń jakie miały miejsce w Lourdes czy Fatimie. Jednakże wierni nieprzerwanie przybywają do Hercegowiny. Od czasu objawień miejsce to odwiedziło 20 milionów pielgrzymów,dla wygody których na tyłach kościoła wybudowano ołtarz polowy(◖▫╂▒ ) a wokół niego ,na kształt antycznego amfiteatru(≘) rozstawiono ławki dla wiernych/uwidoczniono to również przy tej miniaturze na moim zdjęciu a widać z tyłu świątyni /.
Świątynia(✞) św.Jakuba Apostoła oddalona jest o 2 kilometry od miejsca objawień...>>>

dodane na fotoforum:

alola11

alola11 2016-08-24

cudowne miejsce...muszę się tam wybrać....też się jeszcze raz wybieram w świętokrzyskie...pozdrawiam

dodaj komentarz

kolejne >