Oldboy pozdrawia ;)

Oldboy pozdrawia ;)

Zaczyna się od amatorskiego nagrania przyjemnego zdaniem Oldboya jazziku. Mimo braku profesjonalizmu Oldboy sądzi, że warto tego posłuchać i ... wczuć się ;)*.

http://youtu.be/5qEh3Ui4Kww

Zapraszamy do kontemplacji, rozluźnienia, odpoczynku.

Oldboy jako osoba twórcza (nie kreatywna - fuj jak to określenie jest wyświechtane), zacznie od "przed pismem" w opozycji do "po piśmie" (czyli post scriptum).

A więc (od razu uruchamia się w głowie zrzędliwe marudzenie polonistki - zdania NIE ZACZYNA SIĘ od "a więc" - tym bardziej ciągle miło jest tak zdanie zacząć - no i co mi zrobisz :D).

Oldboy powtórzy więc z lubością - A więc w "przed piśmie" (Oldboy jest za słaby z łaciny by to przetłumaczyć) instrukcja korzystania z niewątpliwie multimedialnego "dzieła" jakim jest zdjęcie połączone z linkami muzycznymi oraz tekstem.

_________________________________________________________________

Aby (od tego też nie wiedzieć czemu nie wolno było zacząć zdania) prawidłowo (czyli zgodnie z intencjami autora używać tej strony) należy :

http://youtu.be/IyZ7GQrJEWo

a. Zobaczyć zdjęcie.

b. Krótką chwilkę się nad nim zadumać :) - o ile nie przekracza to możliwości oglądacza/ czytelnika/ słuchacza.

c. Zacząć czytać od góry do dołu, włączając muzykę dopiero wtedy gdy natrafimy na linka.

d. Dozwolone jest, kolejne powtarzanie spojrzenia na zdjęcie w trakcie słuchania uruchomionych wcześniej muzyki, w przerwach przy czytaniu tekstu.

e. Jeśli czytasz tekst, słuchasz muzyki i nagle stwierdzasz, że brak Ci czasu nie rób żadnych wygibasów, po prostu przerwij oglądanie, słuchanie i czytanie - nie przeskakuj niektórych fragmentów by szybciej zaliczyć, odfajkować ten tekst.

Zrób przerwę, a później wróć i dokończ czytanie nie gubiąc myśli autora - to bardzo ważne.

http://youtu.be/iWD-WNwdJHY

Koniec "przed scriptum". Oldboy bardzo prosi mądre panie (bo nie ma co ukrywać, że one dotąd były jego najważniejszą publicznością i jak wszyscy wiedzą, są one o wiele lepiej wykształcone od tępych, prymitywnych facetów) o podanie łacińskiej wersji tego tworu językowego - Oldboy wie, że potraficie ;).

Może się przyjmie i staniecie się ważnymi twórcami (twórczyniami) nowego języka, nowej normy ;).

___________________________________________________________________
Nie wiadomo czemu, Oldboyowi te kształty skojarzyły się z jazzem tradycyjnym.

http://youtu.be/PeGCZsc4Ygs

Na zdjęciu widać zielony kalafior Romanesco. Jest smaczniejszy i delikatniejszy od zwykłego kalafiora - niektórzy mylnie sądzą, że
jest krzyżówką kalafiora i brokuła - guzik prawda.

Jest to jak dziś mówimy mutacja kalafiora znana, uprawiana i jadana w okolicach Rzymu już w XVI wieku (Oldboy sobie zawsze powtarza dla uzmysłowienia że to lata 1501 do 1599).

Nie dlatego jednak powstała ta fotografia - jeśli spojrzeć na ten kalafior - to cud, że coś takiego powstało - gdyby chcieć coś takiego wyrzeźbić okazałoby się to trudne lub niemożliwe.

Nadzwyczajnie, że natura potrafiła wytworzyć tak perfekcyjną, idealnie regularną i wspaniałą rzecz.
_________________________________________________________________

Zaczynają się teraz ulubione przez publiczność peesy, niestety nic nie wskazuje na to że to będzie wesołe doświadczenie - może lepiej odpuścić ? Oldboya coraz częściej nurtuje myśl zawarta w tytule tej piosenki. To chyba jest związane z porą roku (i życia) Oldboya =>

http://youtu.be/Zp6M4GTt2qc

PS Nastała pora biegania po cmentarzach - Oldboy w tym roku ledwie dał radę i zrobił to dwa dni i dzień przed godziną zero. Przemyślenia z tej "imprezy" - Oldboyowi się wydaje,

że ogląda znicze z niewłaściwej strony.

No i ten problem - jak się nazywa to szklane naczynie napełnione woskiem i z knotem, służące do palenia na grobach ? Ni cholery Oldboy nie może sobie przypomnieć (chwilami).

Jak to mówią - sta - rze - je - my się :/

http://youtu.be/kZuYff81-Fc

PPS Główną przyczyną, dlaczego na świecie, w tym kraju, w mojej wsi, trudno jest żyć jest chyba natura człowieka - gdy Oldboy był młody wierzył,

że ludzie są dobrzy, a nieliczni źli to wyjątki. Teraz sądzi, że ludzie są z natury źli, a nieliczni dobrzy to wyjątki.

Jeśli włączysz dowolne wiadomości (naturalnie bez przesady - słuchanie TVPInfo to kolaboracja jak kiedyś występowanie w stanie wojennym, czy chodzenie do kina w czasie okupacji - "tylko świnie siedzą w kinie") przekonasz się, że są pełne awantur, kłótni, walki, wypadków, pożarów. powodzi, huraganów i wszystkich innych zbrodni oraz nieszczęść.

Oldboy doprawdy nie wie, dlaczego ludzie to lubią i ludzie to kupią - wiele wskazuje na to, że są oni całkowicie inni niż Oldboy.

To smutne, że można się tym pasjonować i wybierać tylko takie programy - bo przecież dlatego te stacje to nadają , dlatego że ludzie chcą to oglądać i tego słuchać.

PPPS Oldboy czytuje różne rzeczy - przeczytał książkę (wywiad rzekę) z Maleńczukiem pod tytułem "Ćpałem, chlałem i przetrwałem".

Przeczytał dlatego, by zyskać ogląd tamtych czasów z innej perspektywy. Oldboy bardzo i coraz bardziej ceni Maleńczuka jako wykonawcę (mniej jako twórcę). Uważa, że trzeba odzielić ocenę człowieka od oceny artysty (muzyka).

Można być byle jakim człowiekiem i świetnym artystą (muzykiem) i odwrotnie - doskonałym człowiekiem i marnym artystą. Ten utwór doskonale trafia w poetykę książki.

http://youtu.be/TlunGQdDOJE

PPPPS Oldboy nie wie, czy o tym pisać - dla niego to koszmar. Świat zepsuł się całkiem. Rządzą Putin, Erdogan, Orban, Kaczyński, Trump. Podli ludzie, wredni kłamcy, oszuści, bydlaki. Nic nie wskazuje na to, że kiedykolwiek się poprawi. Raczej nie. Najgorsze jest to, że takie szuje zyskują popleczników, którzy się chcą podpiąć po sukces "zwycięzców". Nie ważne kim są, nie waże jakie poglądy głoszą, ważne że wygrywają. Żałosne i obrzydliwe.

PPPPPS Religie niestety przyłączają się do chóru adoratorów zwycięzców - atakują człowieka - nie są ważne ich własne poglądy, filozofia. Czy to chrześcijaństwo, islam czy buddyzm - wszyscy chcą tylko wygrać, nienawidzą, tępią, zwalczają. Rezygnują z przekonań by być górą. Koszmar. Wstyd. Obrzydlistwo.

PPPPPPS Oldboy starał się by jego przesłanie nie było czarnowidztwem - chyba znów mu się nie udało. Oto dalczego Oldboy przestał zamieszczać zdjęcia i pisywać w Garnku. Nie może się powstrzymać.

PPPPPPPS Oldboy jak zawsze pozdrawia wszystkich garnkowiczów, a w szczególności ulubionych i dla złamania ponurej atmosfery (którą jak zwykle) wytworzył zamieszcza dwa weselsze kawałki warte wysłuchania ;)

http://youtu.be/0pqvtlrmi0E

http://youtu.be/gr5oOzCEWbs

PPPPPPPPS To nie jest już tak wesołe. Mimo to warto posłuchać - mówi prawdę.

http://youtu.be/ooOFIMVFET0

kolejne >

oldboy

oldboy

archiwum

ulubieni

+ dodaj do
ulubionych

[?]

mpmp13

mpmp13 2018-11-05

Witaj ! Wypełniłam Twoje "wytyczne" hi,hi .Kalafiory od czasu do czasu kupuję ,rzadko są w ofertach handlowych .Z łaciny pamiętam : amo,amare,amavi ,amatum .czyli kochać ,lubić ,miłować. Z resztą pps-ków się zgadzam . P.Maleńczuka lubię słuchać . Pozdrawiam .

kmp69

kmp69 2018-11-05

Pozdrawiam :))))

oya04

oya04 2018-11-05

fajnie ze jestes :)

mousik

mousik 2018-11-05

konstrukcja warzywa doskonała, smaki i węchy - rzecz gustu
a co do reszty - na starość się niczym pobocznym nie przejmuję, robię swoje ;-)
i pozdrawiam :-)

kawa84

kawa84 2018-11-06

Wena do pisania nadal jest, szkoda więc, że tak rzadko.. Ale nic o córce, psach, ogrodzie? Jak to?:)))

doka8

doka8 2018-11-06

Ooooo !!!!! Ile tu słów i zdań padło ....... A mnie zdjęcie się podoba :)

watroba

watroba 2018-11-06

Witaj, fajnie, że jesteś, świetny kadr i cała reszta, pozdrawiam, miłego wieczoru ...

elawiech

elawiech 2018-11-06

Mnie się podoba zdjęcie i myśl ogólna, może z wyjątkiem czarnowidztwa. Jestem jednak niepoprawną optymistką :)

czes59

czes59 13 dni temu

U Ciebie zawsze ciekawie! Re. Przepraszam miły Oldboyu, nie napisałem, że jery są ze Szwecji a ze Skandynawii. Mogłem właściwie dopisać, że lecą też z Rosji. Pozdrawiam Cię serdecznie:)

kmp69

kmp69 13 dni temu

a kalafior to też kwiatuszek :)

niweedi

niweedi 8 dni temu

Bardzo długi tekst, wynagrodzil długie czekanie, szkoda tylko, że przemyślenia są tak bardzo "listopadowe".
Jeśli to Oldboya pocieszy, też mam swój trudny okres (mimo że jestem zdecydowanie młodsza), ale nauczyłam się z tym żyć. Nie ma co myśleć za dużo w przód, samo myślenie o swoich problemach i trudnościach potrafi z człowieka wyssać resztki energii i chęci do działania. Pomalutku, z przyjemnością kontemplować każdą chwilę, choćby najbanalniejszą, w przeciwnym razie można tylko żałować straconego czasu. Bo (też się uczyłam, żeby nigdy, ale to przenigdy nie zaczynać zdania od "bo" x-D) żyjemy po to, żeby cieszyć się życiem, liczy się tylko i wyłącznie chwila obecna.
Co do polityki i tych wszystkich rzeczy, które pokazują w "durnograjcu" (tv), mam na to prosty sposób, stosuje go od przeszło trzech lat - działa. Biorę do ręki takie małe urządzonko, małe czarne pudełeczko z wieloma różnymi przyciskami (jest ono fabrycznie dołączane do większości tv) i wciskam taki czerwony przycisk,...

niweedi

niweedi 8 dni temu

... i wciskam taki czerwony przycisk, na samej górze niniejszego pudełeczka. Powoduje to natychmiastowe zaprzestanie emisji złych wiadomości ;)
Pozdrawiam i życzę dobrej książki :))

dodaj komentarz

kolejne >