Murem za polskim mundurem.

Murem za polskim mundurem.

23 trudne akcje ratownicze, podczas których uratowano 80 osób, przeprowadzili od początku kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią funkcjonariusze Straży Granicznej – podała na Twitterze (X) Straż Graniczna.

(Foto z netu).

mar27

mar27 2023-09-21

Jesteśmy z Wami.
Pozdrawiam serdecznie Janku :)

panama

panama 2023-09-21

Wielkie uznanie i szacunek za tak trudną służbę w tym tak niespokojnych czasie.

mar27

mar27 2023-09-21

Re. :) :) :)

eljot60

eljot60 2023-09-22

Przeprowadzono sondaż.
Pytanie - Czy jesteś dumny ze Straży Granicznej, żołnierzy i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, ochraniających granicę Polski z Białorusią?
Polacy dumni z obrońców polskich granic! Jest i wyjątek: wyborcy Koalicji Obywatelskiej.
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/662834-nasz-sondaz-polacy-dumni-z-obroncow-polskich-granic

blackat

blackat 2023-09-22

Wielki Szacunek ... Murem za polskim Mundurem ...;)

panama

panama 2023-09-22

Ten wyjątek to nie Polacy. Bo jak inaczej to wytłumaczyć jeśli nie zależy im na dobru Polski. Zresztą to nie jedyny przykład. Weźmy np. 500+ uważają to za rozdawnictwo i najchętniej by to zlikwidowali, ale chętnie opowiadają się za wpuszczeniem nielegalnych imigrantów i utrzymywanie ich za te pieniądze które odebrali by naszym Polskim dzieciom. To nie Polacy. Ja nie rozumiem myślenia i postępowania takich ludzi.

eljot60

eljot60 2023-09-23

Ja to sobie tłumaczę tak: Ci ludzie kojarzą polskie służby mundurowe z władzą, a obecnie władzę w Polsce sprawuje PiS, więc jeśli są totalnie przeciwko PiS, to są także przeciwko tym, których kojarzą z obecną władzą. Oczywiście to jest błąd, bo służby mundurowe są apolityczne, dbają o bezpieczeństwo kraju, w tym o zabezpieczenie jej granic.

tropiciel

tropiciel 2023-09-23

Szacunek za tak trudną i odpowiedzialną służbę.

edge56

edge56 2023-09-23

Szacunek za uratowanie 80 osób! Wiesz może ilu ich zmarło po wypchnięciu, wygnaniu na bagna, w tym matek z dziećmi?
P.S
Apolityczne służby... znam osobiście wojskowych, policjantów i nie mów mi nic o apolityczności!!

eljot60

eljot60 2023-09-23

edge56 - Ciesz się, że śpisz spokojnie, że twój dom nie nachodzą nocą nieznane ci osoby. To może wydaje ci się normalne, ale wystarczy, że nie będzie kto miał bronić naszego kraju, naszych granic, naszego bezpieczeństwa, wówczas skończy się nasz stan poczucia bezpieczeństwa. Uważam, że jeśli ktoś nie szanuje tych co bronią Polski, jej granic, naszego bezpieczeństwa, to nie jest godzien mówić o sobie, że jest patriotą.

eljot60

eljot60 2023-09-24

- W pierwszych dniach, kiedy zaczęły się pierwsze przekroczenia i pierwsze fale emigracji, do końca nie wiedzieliśmy, z czym mamy do czynienia. To my, jako Straż Graniczna, byliśmy pierwszymi osobami, które docierały do imigrantów. Żadna z osób, które przekroczyły granicę, nigdy nie została pozbawiona pomocy. My pierwsi reagowaliśmy, to my jako pierwsi wzywaliśmy pogotowie ratunkowe. Dzięki nam te osoby dostawały cokolwiek do jedzenia, ubrania na zmianę, bo często te osoby były przemoczone - opowiadała na nagraniu funkcjonariuszka Straży Granicznej z placówki SG w Kuźnicy.

volta

volta 2023-09-25

Jeśli hasło "murem za mundurem" jest jakąś odległą parafrazą wcześniejszego sloganu "za mundurem panny sznurem", to w dzisiejszych czasach brzmi dosyć osobliwie. Nie można bowiem wykluczyć, że niejedna potraktowana zostanie gazem łzawiącym, pałką teleskopową lub ćwiczeniami gimnastycznymi w rodzaju "zdjąć majtki, kucnąć i zakasłać".🙂

eljot60

eljot60 2023-09-25

volta - Hasło "murem za polskim mundurem" nie jest parafrazą słów "za mundurem panny sznurem". "Murem za polskim mundurem" to tytułowe słowa akcji poparcia dla polskich służb mundurowych, które zgodnie z polską konstytucją bronią bezpieczeństwa Polski, jej granic, i jej obywateli. Ta akcja poparcia jest odpowiedzią na próby oczerniania obrońców naszej granicy z Białorusią przed nielegalną migracją zorganizowaną i organizacyjnie wspieraną przez Putina i Łukaszenkę (wojna hybrydowa)

edge56

edge56 2023-09-25

re;
Eliot...śpię spokojnie, bo bomby na mój dom (póki co nie lecą)... Ukraina broczy krwią każdego dnia! I jakoś "Pinokio" o tym zapomina, w imię "ratowania" polskiego rolnictwa ogłasza totalną blokadę dla ukraińskiego zboża... Szczyt hipokryzji!

Skłonny jest jak i cała pisowska ekipa zaprzepaścić historyczną okazję do prawdziwego pojednania z naszymi sąsiadami w imię partykularnych interesów wyborczych... Nie zauważasz tego też???

"Spieprzyli" proces tranzytu zboża, do dziś nie udostępniają listy firm, które zbiły na zatrzymaniu zboża w Polsce miliony! Dlatego magazyny są pełne i polscy rolnicy nie mogą swoich plonów sprzedać. Tego nie usłyszysz, nie zobaczysz w TVP INFO...
Nie trzeba tłumaczyć dlaczego, myślący rozumnie człowiek wie o co "kaman"?!

Wracając do tematu "murem za polskim mundurem"... Kiedyś napisałem, że nie chcę aby wojsko, generalnie służby (w domyśle) było, były pisowskim orężem. Dziś widać to jak na dłoni, że tak jest... Zielona granica jest broniona, za ...

edge56

edge56 2023-09-25

"ZIELONE" granica jest otwarta!!!

I kto tu pluje na polski mundur... Służby granicznej, Żołnierzy, Policjantów???
P.S
Mój pradziadek walczył w Powstaniu Wielkopolskim, wujek był więźniem w obozie w Buchenwaldzie, teść w Oświęcimiu... Polacy - żeby nie było!

I jeśli teraz jakieś indywiduum pisowskie zarzuca mi pośrednio, że nie jestem patriotą tylko z tego względu, iż nie zgadzam się ze złodziejstwem, zawłaszczaniem Państwa, dyktaturą w końcu! Zwyczajnie nie mogę tego świństwa strawić! (nie myl tego ze świniami siedzącymi w kinie!)

I to byłoby na tyle.
Pozdrawiam z nadzieją, że w końcu zaczniesz myśleć samodzielnie ;-)

eljot60

eljot60 2023-09-26

edge56 - To co piszę jest wynikiem moich przemyśleń.
W temacie: Pracownicy zarobkowi to nie jest nielegalna migracja. Tą sprawą nie zajmują się służby mundurowe. Myślę, że jesteś w stanie odróżnić uchodźcę od migranta i nielegalnego migranta od leganie (z wizą pracowniczą) okresowo pracującego w Polsce obcokrajowca.
Nie odnoszę się się do reszty, bo nie dotyczy tematyki "Murem za polskim mundurem".
Życzę Ci dobrego czasu, pozytywnego myślenia, i pozdrawiam :)

volta

volta 2023-09-26

Zgadzam się, że szacunek należy się polskiemu mundurowi a co za tym idzie ludziom którzy pełnią służbę, tylko...nie każdy mundurowy jest człowiekiem, bywają fanatycy którzy wykonują rozkazy zwierzchników i czasami odzierają ludzi z człowieczeństwa swą brutalnością i okrucieństwem. Przykładów jest wiele i nie będę ich tu przytaczać, bo nie o to chodzi...chodzi o to by człowiek zawsze widział w drugim człowieka, nie był dla niego katem czy mordercą. Bo czyż uchodźca czy imigrant nie są ludźmi ?...uciekają z różnych przyczyn ze swojego kraju licząc na raj dla swoich rodzin czy ich samych w państwie, które da im schronienie, pracę czy zwyczajnie azyl i wiemy wszyscy dokładnie, że czasem w marzeniach o tym raju spotyka ich śmierć i są traktowani gorzej niż zwierzęta, są przepychani z granicy na granicę /nie każdego stać na zakup wizy w zielonych/ i co najgorsze to giną kobiety i dzieci, a czasem przyszłe matki i to jest straszne ! Powiedzmy więc sobie szczerze - są ludzie i ludziska i nie k...

volta

volta 2023-09-26

i nie każdy w mundurze jest godzien noszenia go !
Byłam na granicy, widziałam wiele przypadków beznadziejnej śmierci, pomagałam wraz z innymi w ratowaniu życia tym migrantom czy też uchodźcom bo to są ludzie, tacy jak my ! i niech nikt mi nie mówi, że jestem antypolska lub nie jestem patriotką !... ale w pamięci do końca życia pozostaną mi obrazy niegodne ludzi w mundurach... /choć to pojedyncze przpadki/ bo wiadomo, że dobro winno zawsze zwyciężać !

eljot60

eljot60 2023-09-26

wolta - Akcja "Murem za polskim mundurem" nie jest o tych, którzy niewłaściwie wypełniają swoje obowiązki, ona zaistniała w obronie tych, którzy mimo tego, że chronią granic, naszego bezpieczeństwa, że służą najlepiej jak potrafią są oczerniani, bezpodstawnie atakowani. W każdym stadzie znajdzie się czarna owca, ale nie wolno nam mówić o stadzie, że jest czarne. Jeśli Polak atakuje polskie służby mundurowe to nie czyni dobra, bo osłabia swoje państwo, sprawia, że jego ojczyźniany dom i jego mieszkańcy (obywatele) nie mogą się czuć w nim bezpiecznie.

eljot60

eljot60 2023-09-26

Oświadczenie Akademickich Klubów Obywatelskich im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego 
w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Łodzi, Katowicach, Gdańsku, Lublinie, 
Wrocławiu, Toruniu, Olsztynie oraz im. Jana Pawła II w Szczecinie w sprawie ataków na obrońców polskiej granicy.

https://wpolityce.pl/polityka/664153-potepiamy-kolejna-probe-zafalszowania-roli-obroncow-granicy

dodaj komentarz

kolejne >