The Shadows...

The Shadows...

O telewizji pisze się, że ma zarówno dobre jak i złe strony. Telewizor coraz częściej staje się przyjacielem dziecka, który zastępuje mu Mamę i Tatę. Z nim dziecko spędza swój czas, on opowiada mu jak wygląda świat, uczy, co dobre i złe. Czy tak, jakbyśmy sobie tego życzyli?

Z badań amerykańskich wynika, że w kreskówkach dla dzieci jest trzy razy więcej przemocy niż w filmach dla dorosłych. Naukowcy obliczyli, że aby obejrzeć tyle aktów przemocy, ile dziecko ogląda między 6 a 7 rokiem życia, trzeba by przebywać w środowisku przestępczym przez 580 lat, przy czym akty te są w kreskówkach zupełnie nierealne. Nikogo nie boli, nikt nie płacze po zabitym. Jeszcze gorsze są gry komputerowe, bo o ile w telewizji dziecko tylko ogląda, o tyle w grach dodatkowo ćwiczy, a przemoc jawi się tam jako środek do zdobycia nagrody. Dziecko samo ją kreuje i powtarza wielokrotnie, ćwicząc się w zabijaniu z zimną krwią. Do walki używane są różne wymyślne narzędzia, a śmierć w grze nie boli. Za zabijanie nie ma żadnych kar, tylko premie. Agresja jest treścią 95% gier komputowych.

Telewizja kształtuje fałszywy obraz świata. Trzeba mieć świadomość, że media, a zwłaszcza telewizja, są potężnym narzędziem politycznym i ekonomicznym wykorzystywanym do kształtowania pożądanych postaw społecznych. Z jednej strony przyciąga widza poprzez tworzenie fałszywej atmosfery zagrożenia czy sensacji, z drugiej narzuca gotowe wzorce pożądanych zachowań, jako typowe i powszechnie akceptowane i poważane. Czy zwracamy uwagę że cień jaki rzuca obecna telewizja na młodego człowieka i w ten sposób zniekształca jego właściwy rozwój. Komu na tym zależy? Ja zawsze jestem przerażony kiedy widzę choćby takie japońskie pełne przemocy „bajki”. Dlaczego nie słychać głośnych protestów, choć w innych bardziej błahych sprawach jest ich wiele. Na zdjęciu powyżej cień, gdyby go oddzielić od człowieka który go rzuca, wygląda jak jakiś mutant z włócznią skradający się do swej ofiary, a tak naprawdę to tylko młody człowiek zamiatający chodnik.

Prawdziwe światło istnieje bez cienia, natomiast cień bez światła nigdy!

Durham 2/05/2011

https://www.youtube.com/watch?v=MOkJn88nV4A

isia222

isia222 2011-05-05

za moich czasów były całkiem inne bajki!
kto właściwie decyduje o jakości nadawanych programów...? ile tak na prawdę zależy od nas?

gramol

gramol 2011-05-05

czystość ponad wszystko :)
fajny kadr :)

funiak

funiak 2011-05-05

Swietnie , ze mamy nowe srodki przekazu i mozliwosci kontroli wszystkich dostepnych)))Odpowiedzialnosc za ksztaltowanie swiatopogladu spoczywa na rodzicach w tym "cywilizowanym" swiecie:)))Swietny wywod , poparty odpowiednim obrazem:)))Pozdrawiam:))

kaka18

kaka18 2011-05-05

Super zdjęcie.. ;)

christ

christ 2011-05-05

Milego wieczorku zyczy Christian :-)))

trawka

trawka 2011-05-05

Pozdrawiam gorąco..........bo zimno na dworze!!!

airiam

airiam 2011-05-05

..:))świetna całość Jarku ..:))poznaję nawet miejsce gdzie zrobiłeś tę fotkę...:))dziękuję...

elcik55

elcik55 2011-05-05

zgadzam się ze wszystkim co napisałeś(czy możemy coś z tym zrobić?)...

anezob6

anezob6 2011-05-06

taniec ze szczotą
kapitalne ujęcie

buzka13

buzka13 2011-05-06

Dbajmy o swoje dzieci,i nie raz wyłączmy telewizor i porozmawiajmy....

parvati

parvati 2011-05-07

Super zdjęcie, wspaniały cień, ciekawe przemyślenia.
Jeśli mówimy o prawdziwym świetle bez cienia to odwołujemy się do najwyższej duchowej rzeczywistości. Nasz zwyczajny, materialny świat tworzą pary przeciwieństw: dzień i noc, zimno i ciepło, żeńskie i męskie, światło i cień. I cała gama znaczeń pomiędzy. :)

mada31

mada31 2011-05-07

swietne zdjecie! milego weekendu Jarku

rybkag

rybkag 2011-05-10

Święte słowa...Ja też nie rozumiem komu i poco na tym zależy,żeby uczyć dzieci bezmyślnej agresji...Kiedyś bajki kształtowały uczucia,wskazywały jak żyć,ewentualnie były po prostu zabawne.Komu to przeszkadzało?

spoko

spoko 2011-05-12

Jestem pod wrażeniem.....super.

fotula9

fotula9 2011-06-01

to co tu napisałeś jest prawda w 100 % I TO JEST OKROPNE.

Przede wszystkim dziwię sie rodzicom, ze pozwalaja telewizji i grom komputerowym wychowywać swoje dzieci. Ale tak jest łatwiej i bez obowiazków. Wiekszość rodziców nie ma czasu wychowywać dzieci.
Wspólczuję im tego co przyniesie przyszłość.

airiam

airiam 2011-06-02

..:)

dodaj komentarz

kolejne >