Czasoprzestrzeń…

Czasoprzestrzeń…

Nawet wydawałoby się takie stałe wartości jak czas i przestrzeń nie są naprawdę niezmienne i niezależne.

Właśnie o tym mówi Teoria Względności Einsteina. Wynika z niej, że wraz ze wzrostem prędkości czas zwalnia by przy prędkości granicznej, czyli 300 000 km/s osiągnąć wartość zerową. W odwrotnym przypadku to znaczy ze spadkiem prędkości łączy się przyspieszenie upływu czasu aż do momentu w którym wszelkie zdarzenia zachodzą natychmiastowo czyli zanika ich wymiar czasowy. Jest to punkt całkowitego braku ruchu.
Oczywiście to zwolnienie czy przyspieszenie czasu odnosi się tylko do konkretnego poruszającego się obiektu, jest po prostu relatywne.

Te dwie krańcowe wartości ruchu, czyli prędkość światła i brak prędkości oznaczają upływ czasu o wartości zero, czyli jego brak. Wynika z tego, że czas nie istnieje jako „coś”, co było by odrębnym i niezależnym istnieniem, jest tylko relatywną wartością wynikającą z naszego sposobu postrzegania ruchu.

To umysł, (czyli obserwator) stwarza złudzenie istnienia czasu i przestrzeni Świadomość, bowiem by mogłaby być czegokolwiek świadoma musi segregować i układać po kolei docierające do niej informacje w podobny sposób jak podczas wyświetlania filmu – klatka po klatce. Ten sposób oglądania stwarza złudzenie ciągłości w czasie nie ma innej możliwości oglądania świata, bowiem coś, co nie jest postrzegane w kolejności czasowej po prostu nie może być zauważone.
Upływ czasu jest bardzo subiektywnym odczuciem są przecież chwile, które wydają się ciągnąć w nieskończoność i są też takie, które mijają zbyt szybko.

Właśnie zdałem sobie sprawę że pomiędzy wykonaniem obu zdjęć upłynęło nieco czasoprzestrzeni … a moja świadomość potrafi oddzielić te chwile zaledwie jakby jedną sekundą, jak to się dzieje w naszym umyśle że potrafimy robić takie nagłe przeskoki w naszej pamięci. Dawniej były taśmy magnetofonowe i trudno było trafić na utwór który chcieliśmy wysłuchać, teraz mamy internet i twarde dyski i w mgnieniu oka docieramy do ulubionej muzyki i książek. Myślę że tak właśnie działa nasza pamięć. Potrafimy natychmiast łączyć się z naszą pamięcią która dla bezpieczeństwa zapisywana jest na „twardym dysku” w innym wymiarze.

foto – Łagów Lubuski 7/2005 / Durham UK 7/2011

https://www.youtube.com/watch?v=m6wJg25nlzw&playnext=1&list=PL0D00E678694CD9CE

kivvi

kivvi 2011-07-28

piękne malwy

funiak

funiak 2011-07-28

jednym kadrem przeniosles nas w czasie....podroz bez biletu i ryzyka ...z mozliwosci natychmiastowego powrotu....:)

airiam

airiam 2011-07-28

malwy piękne ale choć zdjęcia bardzo podobne to na pierwszy rzyt oka widać ,że to zupełnie inne wydarzenie i kwiaty....
bardzo lubię malwy...i też mam sporo ich fotek...pozdrawiam Jarku..:))

julaa1

julaa1 2011-07-28

Piękne

zabcia1

zabcia1 2011-07-28

b. ładnie :)

stelka

stelka 2011-07-28

jak Ty to madrze opisujesz ,ile ja sie u Ciebie ciekawych rzeczy dowiedzialam .Pozdrawiam

czes59

czes59 2011-07-29

ciekawie! Pozdrawiam:)

sejenia

sejenia 2011-07-29

Piękne przejście od Einsteina dp malwy:)

parvati

parvati 2011-08-02

I pomyśleć, że kiedyś nie lubiłam tych kwiatów... Są cudne i wszędzie tak samo cudne. U nas przed domem różowe i "białoblade". Pozdrawiam. Fotka znakomita.

greta7

greta7 2011-08-10

UROCZA MALWA i FOTKA !!!

dodaj komentarz

kolejne >