Rzeźba "spóźnionego pasażera"

Rzeźba "spóźnionego pasażera"

-stanęła przed dworcem.
Stalowy postument, a na nim postać przypominająca biegnącego mężczyznę. Przy Dworcu Łódź Fabryczna stanęła rzeźba ,,Ciężar niewłaściwy". To kolejna praca powstała w ramach Uniqa Art Łódź.
Opis i wyjaśnienie artysty ):-0
Rzeźba składa się z dwóch brył: stalowego postumentu będącego zlepkiem różnych figur geometrycznych i postaci mężczyzny wykonanej z betonu, ustawionej na górze konstrukcji. Skąd nazwa ,,Ciężar niewłaściwy?"
- Nazwa rzeźby odnosi się do fizyki, ciężar ściąga postać. A dlaczego niewłaściwy? Może chodzi o ciężkie ego niewłaściwe dla człowieka, pod którego ciężarem można się zapaść. To temat na granicy fizyki i psychologii - wyjaśnia Tomasz Górnicki, jeden z twórców konstrukcji.

kolejne >

qwitek

qwitek

archiwum

ulubieni

+ dodaj do
ulubionych

[?]

kasza1

kasza1 9 dni temu

Lepiej późno niż wcale.... Powiedział spóźniony pasażer, któremu uciekł pociąg.... :-)

jadpaw5

jadpaw5 8 dni temu

Jak on może zdążyć gdziekolwiek , jak jest zaplątany w druty

tanna

tanna 8 dni temu

Witam Cię Witku:))
Patrząc na to zdjęcie, mam wrażenie,że ten spóźnialski pasażer zaraz upadnie, aż dostałam zawrotów głowy:)Rzeźba jest jednak fantastyczna z bardzo ciekawym opisem:))
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę miłego odpoczynku w czasie weekendu Tobie,oraz Twojej Rodzince Witku :))

extensa

extensa 8 dni temu

bardzo dawno nie byłam w tamtych okolicach i aż wstyd się przyznać, nie widziałam jeszcze tej rzeźby... trzeba nadrobić zaległości....

wojci65

wojci65 8 dni temu

Powinien mieć rysy Bogusława Lindy, który skakał do pociągu na tym samym dworcu, no tylko że starym!

dodaj komentarz

kolejne >

X

Serwis garnek.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies